Як українцям знайти роботу у країнах ЄС цієї осені: на що варто звернути увагу

2 жовтня 2024, 17:10
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

Багато українців обирають роботу у країнах Євросоюзу через вищий рівень зарплат. Однак це серйозний крок, до якого потрібно ретельно підготуватися.

Одні з найпопулярніших країн для підробітку серед українців: Німеччина, Чехія та Польща. Як знайти роботу у цих та інших країнах ЄС, розповідає міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo у матеріалі Закордон 24.

До теми "Зелена карта" для виїзду за кордон: чому краще оформити її заздалегідь

Як знайти роботу в країнах Європи

Передусім можна звернутися до спеціалізованих агентств, які цим професійно займаються – вони подбають про необхідні документи та навіть допоможуть з пошуком житла. Однак у такому випадку вибір вакансій може бути менший, тож багато українців вирішують шукати роботу самостійно.

Якщо ви маєте фах та навички й шукаєте роботу за конкретною спеціальністю, то можна спробувати пошукати роботодавців на LinkedIn, оскільки це найпопулярніша соцмережа для професійних зв'язків. До слова, також у Польщі є офіційний сайт, створений спеціально для українців, які шукають роботу за своєю кваліфікацією – PracawPolsce.gov.pl.

Якщо цей варіант не підходить або ж ви шукаєте роботу без досвіду, можна скористатися спеціальними сайтами, до прикладу:

Зарплати в країнах Європи

Рівень заробітної плати залежить від того, чим ви плануєте займатися. Вибір вакансій доволі великий – від різноробів, бригадирів та прибиральників до юристів, бухгалтерів та айтішників.

На жаль, працівники фізичної праці заробляють менше, ніж спеціалісти інших професій. Однак навіть цього вистачить для помірного життя.

До прикладу, актуальна вакансія в Чехії – працівник складу поштової служби з зарплатою 27 500 - 35 000 крон на місяць (від 48 тисяч до трохи більше ніж 61 тисячі гривень).

Натомість у Польщі працівник лінії пакування сухофруктів та горіхів чи робітник на склад одягу зароблятиме 27,70 злотих за годину (295,28 гривні).

А працюючи будівельником у Німеччині можна заробити як мінімум 2 тисячі євро на місяць (понад 91 тисячу гривень).


Будівельник у Німеччині заробляє кілька тисяч євро на місяць / Pixabay

На що варто звернути увагу при пошуку роботи: які виклики існують

Передусім, найголовніше – це знання іноземної, оскільки володіння мовою країни допоможе взаємодіяти з роботодавцями під час пошуку вакансій. Крім того, це значно збільшує кількість пропозицій.

Також необхідно бути вкрай пильними, оскільки навіть у найрозвиненіших країнах існують шахраї. Відповідно, людина з чужої країни, особливо без знання мови, для них є легкою наживою.


Слід ретельно перевіряти інформацію та не соромитися просити про допомогу / Unsplash

Як вберегтися від недобросовісних людей:

  • не варто ділитися особистими даними. Відповідаючи на вакансію, вам не потрібно заповнювати докладні особисті дані. Для справжніх роботодавців достатньо резюме з вашими контактами, щоб сконтактувати та запросити на співбесіду;
  • завжди перевіряти інформацію. Шукайте інформацію про тих, хто пропонує роботу. Адже зловмисники можуть маскуватися під представників роботодавця. Тому завжди слід шукати у мережі відгуки про компанію, в яку збираєтесь влаштуватися;
  • не варто розраховувати на "легкий" заробіток. Перш за все, слід уникати пропозицій з першими внесками й не зголошуватися на роботу, якщо вам пропонують займатися переказом коштів чи купівлею криптовалют. Також недобросовісні люди можуть спершу дати якусь легку роботу й навіть заплатити за неї, щоб завоювати довіру. Але завжди уважно читайте те, що підписуєте і не приймайте важливі рішення нашвидкуруч;
  • з уважністю ставитися до підозрілих дзвінків. Недобросовісні люди можуть видати себе за представників різних органів влади, банків, поліції або компаній і спробувати отримати від вас конфіденційну інформацію. Ретельно перевіряйте кожен телефонний запит і не повідомляйте нікому нічого, що може бути використане не за призначенням.

Якщо ви стали жертвою шахрайства в іншій країні або хтось чинить на вас тиск, не соромтеся звернутися в поліцію та консульство України!

А щоб безпечно переказати кошти рідним в Україну з будь-якої точки Європи, можна скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес є максимально швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "‎Запроси друга", матимете змогу ще й отримати й приємні грошові бонуси!