Як оформити інвалідність у Чехії: корисні поради для українців
За останніми даними, у Чехії зареєстровано понад півмільйона українців. Люди, які мають українське посвідчення людини з інвалідністю, можуть з легкістю підтвердити свій статус у Чехії.
Як це зробити, розповідає сервіс TransferGo.
Дивіться також Хто з українців може оформити довгострокове перебування у Чехії та як це зробити
Зверніть увагу! Матеріально допомогти рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи за допомогою сервісу TransferGo. Завдяки його функціоналу понад 8 мільйонів клієнтів у всьому світі щодня роблять своїх близьких щасливішими.
Сервіс має багато переваг, зокрема:
1. Швидкість та зручність використання. Все, що потрібно для переказів – смартфон та наявність інтернету.
2. Надійність. Усі перекази з картки на картку або з рахунка на рахунок абсолютно безпечні.
3. Прозорість. Можливо здійснювати операції за вигідним курсом та без прихованих платежів.
4. Грошові бонуси у програмі "Запроси друга".
Реєструйтесь та робіть переказ просто зараз.
Як підтвердити інвалідність у Чехії
Для тих, у кого вже є українське посвідчення людини з інвалідністю, процедура підтвердження цього статусу у Чехії буде простою. Потрібно лиш надати українське посвідчення до Центру зайнятості Чеської Республіки (Úřad práce ČR). Також його можна додати до заявки на отримання фінансової допомоги. Зазвичай цього достатньо для того, щоб людину занесли у вразливу групу.
Зверніть увагу. Мовиться про оцінку або підтвердження інвалідності, воно не є підставою для отримання чеського посвідчення. Людина з тимчасовим захистом, якій підтвердили інвалідність, має право на пільги лише в рамках програми Lex Ukrajina, тобто на вищу гуманітарну допомогу та держстрахування.
Що робити, якщо інвалідність у Чехії потрібно відкривати з нуля
Передусім слід зауважити, що у Чехії є 3 види інвалідності:
- TP – порушення помірної важкості,
- ZTP – порушення середньої важкості,
- ZTP/P – важкі порушення.
Людина має право отримати посвідчення особи з інвалідністю у віці від 1 року з фізичними, сенсорними або розумовими порушеннями, які погіршують якість її життя.
Заявку на оформлення інвалідності у Чехії можна подати онлайн / Pexels
Якщо у людини немає українського посвідчення особи з інвалідністю, однак стан здоров'я погіршився, то потрібно звернутися до районного відділення управління соціального захисту (ČSSZ). Це можна зробити лише онлайн.
Однак спершу все ж варто порадитися з терапевтом. Адже до заявки на отримання інвалідності потрібно буде додати довідки та висновки чеських лікарів.
Отже, зібравши усі довідки, потрібно подати заяву онлайн та чеською мовою, шляхом заповнення формуляра з використанням електронної ідентифікації.
Якщо людина, яка подає заявку, тимчасово непрацездатна, то необхідно звернутися в медичну страхову компанію з довідкою щодо підтвердження стану здоров'я. Тоді за медичне страхування заплатить держава, і не треба буде реєструватися в Центрі зайнятості як шукач роботи.
Висновок про стан здоров'я робить судмедексперт Центру зайнятості. У випадку можливого оскарження, стан здоров'я оцінюють атестаційні комісії MPSV.
Результат розгляду заявки з'явиться в електронному порталі Чеського управління соціального забезпечення упродовж 45 днів. Також соцзахист окремо повідомить Центр зайнятості про висновки.