Не Нотр-Дамом єдиним: як заощадити на екскурсіях у Парижі
Париж асоціюється з розкішшю, дорогими галереями та музеями. Однак не обов'язково бути багатієм, щоб відвідати це місто.
Столиця Франції пропонує багато можливостей дослідити її безплатно. Головне – бажання. Про те, як заощадити під час подорожі до Парижа, розповідає сервіс TransferGo.
Дивіться також Як потрапити безкоштовно у найкращі музеї Європи: розкриваємо секретні години
Як заощадити на екскурсіях у Парижі
Не всі про це знають, однак будь-який паризький музей можна відвідати безплатно кожної першої неділі місяця з жовтня по квітень.
Також багато музеїв роблять вільний вхід на День взяття Бастилії (14 липня), у Ніч музеїв та Білу ніч.
Довідка. Ніч музеїв – період, коли паризькі музеї відчиняють свої двері для усіх відвідувачів й запроваджують вільний вхід. Традиційно вона відбувається щороку у третю неділю травня. Переважно музеї працюють безплатно з 19:00 до 02:00, однак все ж кожна установа робить свій графік. А Біла ніч – це паризький фестиваль сучасного мистецтва, у 2025 році він запланований на 7 червня.
Крім цього, більшість музеїв Парижа мають вільний вхід для дітей віком до 12 років, а Лувр – до 18.
Студенти також можуть не платити за вхід у національні музеї, якщо їм менше ніж 26 років і вони мають посвідчення ISIC чи студентський квиток європейського закладу освіти.
Ба більше, міські музеї безплатні абсолютно для всіх.
5 безплатних музеїв Парижа
Ле Пті Пале (Le Petit Palais)
Це неймовірна будівля з цікавими сходами, вишуканою кахельною підлогою, високою стелею з красивою ліпниною та фресками, а також чарівним садом у внутрішньому дворику. Наразі там розміщений Музей образотворчого мистецтва.
Музей Le Petit Palais / Shutterstock
Де: Avenue Winston-Churchill 75008
Години роботи: з 10:00 до 18:00 з вівторка по неділю
Музей Карнавале (Musée Carnavalet)
Цей музей присвячений історії Парижа. Він розташований у комплексі історичних таунхаусів. Кімнати та виставкові артефакти відображають культурні зміни міста впродовж століть.
Musée Carnavalet / Shutterstock
Де: 23 Rue Madame de Sevigné, 75003
Години роботи: з 10:00 до 18:00 з вівторка по неділю
Музей Коньяк-Жай (Musée Cognacq-Jay)
Цей музей розташований якраз недалеко від музею Карнавале. Він присвячений французькому стилю XVIII століття та заснований на колекції пари, яка відкрила універмаг Samaritaine, а згодом передала свої скарби державі. Там можна роздивитися унікальні меблі, портрети та скульптури.
Musée Cognacq-Jay / Shutterstock
Де: 8 Rue Elzévir, 75003
Години роботи: З 10:00 до 18:00 з вівторка по неділю
Музей визволення Парижа (Musée de la Libération de Paris)
Він присвячений звільненню Парижа від нацистської окупації під час Другої світової війни героями Руху опору Франції. Відвідавши цей музей, можна пережити весь спектр емоцій – від суму до піднесення.
Де: Place Denfert-Rochereau 75014
Години роботи: з 10:00 до 18:00 з вівторка по неділю
Музей сучасного мистецтва Парижа (Musée d’Art Moderne de Paris)
Він розташований у Палаці Токіо, який у 1937 році побудували для Міжнародної виставки мистецтва та технологій. Цей музей знайомить відвідувачів із французьким мистецтвом XX століття, охоплюючи всі основні течії, зокрема кубізм та фовізм. Там можна побачити роботи Пікассо, Матісса, Шагала та Делоне.
Musée d’Art Moderne de Paris / Unsplash
Де: 11 Avenue du Président Wilson, 75116
Години роботи: з 10:00 до 18:00 з вівторка по неділю (до 21:30 у четвер)
Місцева богема, переважно молодь, регулярно пропонує туристам безплатні екскурсійні прогулянки. Тож можна не лише гарно провести час, а й дослідити цікаві місця, про які знають лише місцеві.
Місцеві професійні гіди також часто проводять безоплатні екскурсії. Знайти їх можна на сайтах freetour.com/paris та neweuropetours.eu.
Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи, зокрема з Франції. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес буде швидким, зручним та за вигідним курсом. А якщо долучитися до програми "Запроси друга", можна ще й отримати приємні грошові бонуси.