"Запровадження санкцій неминуче": у ЄС зробили різку заяву щодо Угорщини
Європейський парламент хоче запровадити дисциплінарні санкції проти Угорщини у відповідь на численні порушення угорським урядом правил союзу. У вівторок, 11 вересня, відбудуться дебати з угорського питання.
Про це заявила доповідач Європарламенту Джудіт Сарджентіні під час дебатів щодо угорського питання, пише "Європейська правда".
Читайте також: Генерал розповів про приховану окупаційну політику Угорщини
Дипломат наголошує, що влада Угорщини блокує свободу слова та намагається позбавити молоді покоління вміння мислити самостійно.
Вони зробили неможливим для неурядових організацій надавати необхідні послуги, наприклад, бездомним людям, мігрантам та біженцям,
– сказала вона.
Вона зазначала, що члени уряду Віктора Орбана, який присутній на дебатах у Європарламенті, та їхні родичі використовують для власних потреб гроші європейських фондів.
"Звіт, який представлений сьогодні, визначає чіткий ризик серйозних порушень цінностей нашого союзу. На жаль, нічого не змінилося з того часу, як цей звіт був проголосований у червні", – додала Сарджентіні.
Як повідомляє видання, за рішення голосуватимуть у середу, 12 вересня.
Прийшов час зробити вибір – або дозволити одному з урядів порушувати правила союзу без наслідків, або ж дати зрозуміти, що ці правила не більше, ніж просто написаний на папері текст,
– сказала Сарджентіні.
Рада ЄС розпочне своє власне розслідування щодо порушення Угорщиною цінностей ЄС, якщо доповідь комітету отримає достатню підтримку.
Нагадаємо, у Європарламенті пропонують позбавити Угорщину права голосу в Раді ЄС через грубе порушення правил Союзу.
Чому Угорщина може втратити право голосу у Раді ЄС?Стаття 7 Договору про Європейський Союз передбачає застосування до країни-члена санкцій, включаючи позбавлення права голосу у Раді ЄС, за порушення основоположних демократичних цінностей.
У Європарламенті зазначають, що Будапешт має серйозні проблеми з дотриманням правил Союзу. Йдеться, зокрема, про функціонування конституційної та виборчої систем та незалежність судочинства. Також представники Європарламенту вважають, що у країні складна ситуація із корупцією та свободою слова. Європарламент також звинувачує Угорщину у недотриманні прав меншин, зокрема ромів та євреїв, а також фундаментальних прав мігрантів, шукачів притулку та біженців.