Зараз приватизація відбувається за принципом: прийшов, побачив, переховав – нардеп

22 квітня 2015, 21:55
Читать новость на русском

Про приватизацію та роздержавлення майна, а також про те, чи є держава ефективним власником, в студії Телеканалу новин "24" розповідали Руслан Сидорович (народний депутат від "Об’єднання "Самопоміч") та Олександр Бондар (екс-голова фонду держмайна України).

Обрання нового голови ФДМУ

Наразі, за словами Сидоровича, питання про голосування за голову Фонду держмайна є завислим у повітрі. Також він наголосив, що їхня фракція ще навіть не обговорювала, кого з кандидатів на цю посаду будуть чи не будуть підтримувати.

На думку нардепа, набагато більш важливими є, по-перше, повноваження цього Фонду і його голови, і, по-друге власне те, яким чином буде відбуватися процедура приватизації. Ці питання хвилюють Сидоровича куди більше, аніж саме прізвище голови ФДМУ.

Стосовно одного з кандидатів на цю посаду Ігоря Білоуса, Олександр Бондар зазначив, що ця людина ніколи не мала ніякого відношення до приватизації загалом, і тому в нього не може бути апріорі ніяких переконань стосовно самої системи приватизації.

До того ж людина з сумнівною репутацією на посаді голови Фонду Держмайна не сприятиме інвестиціям не на приватному рівні, не на державному,
— запевняє Сидорович.

Обидва спікери переконані, що ця кандидатура не розглядається серйозно, навіть попри заяву Ігоря Луценко.

Система приватизації

За словами Бондара, зараз дуже важливо зробити аналіз того, яким чином відбувалася приватизація всі минулі роки, і, зокрема, за часів Януковича, зрозуміти, чому така недолуга приватизація призвела до фактичної монополії у низці важливих секторів економіки і на основі цього аналізу зробити так, щоб у майбутньому не допускати таких помилок.

Важливо, щоб приватизація не відбувалася по принципу: прийшов, побачив, переховав, бо це призведе до жахливих наслідків,
— зауважив нардеп.

На думку екс-очільника фонду, важливо, щоб держава показала народним депутатам, який зиск для країни є в приватизації. За його словами, варто привести декілька успішних прикладів продажу дозволених об’єктів, і після цього, запевняє він, депутати зможуть піти на зустріч і розблокувати для приватизації ті об’єкти, які зараз під забороною.

За словами Сидоровича, принциповим моментом є наступний: коли депутати виставляють якісь підприємства на приватизацію, чи визначають, що вони не повинні бути приватизовані, то повинне бути розуміння того, який це матиме вплив на стратегічний інтерес держави.

В свою чергу Бондар згадав так звані "схеми" незаконної приватизації, і розповів, що дуже часто трапляються ситуації, коли олігархи ставлять на керівні посади в держпідприємствах "своїх людей", які "готують" ці підприємства до приватизації.

Без російських інвесторів

За словами Сидоровича, їхня партія схвалює ідею недопущення росіян до приватизації великих підприємств України.

Треба заборонити непряму участь інвесторів у нашому процесі приватизації. Ні через які кіпрські офшори, ні через будь-які «прокладки» не можна взагалі будь-кому купувати наші підприємства. Тільки при купівлі напряму ми зможемо контролювати остаточного власника,
— запропонував Бондар.

До того ж він зауважив, що Україні треба вводити симетричні санкції щодо російського майна в Україні.

Про це та багато іншого дивіться в інтерв’ю.