Гарантії безпеки для КПВВ і розмінування територій: нові результати засідання ТКГ

19 травня 2021, 20:59
Читать новость на русском

На засіданні Тристоронньої контактної групи 19 травня сторони підтвердили гарантії безпеки для відкриття контрольних пунктів в'їзду – виїзду на Донбасі. Також узгодили дії щодо розмінування території.

Засідання відбувалось у форматі відеоконференції. Мовилось про безпеку КПВВ, які розміщені з непідконтрольної Україні сторони. 

Зауважте Не варто чекати прогресу щодо Донбасу, поки з Росією не справляється Захід, – Арестович

Основні результати засідання ТКГ

Під час загального засідання ТКГ у форматі відеоконференції сторони підтвердили взаємні гарантії безпеки для розблокування процесу відкриття КПВВ "Щастя" та "Золоте" з непідконтрольної українському уряду сторони,
– мовиться у повідомленні. 

Окрім того, посол Тоні Фріш підтвердив свою готовність відвідати зазначені КПВВ для об'єктивної оцінки виконання умов для їх відкриття.

Ба більше, українська сторона запропонувала узгодити план розмінування з планом допуску ремонтних груп до ключових об'єктів критичної інфраструктури на лінії розмежування. Адже більшість об'єктів розташовані саме на ділянках, які запланували розміновувати за рішенням "нормандської четвірки", ухваленому на Паризькому саміті у грудні 2019 року.

Конкретні заходи сторони домовились відпрацювати під час засідань Підгрупи з безпеки.

"Основна мета такого комплексу заходів – створити безпечні умови для належного функціонування об'єктів критичної інфраструктури, які насамперед забезпечують потреби цивільного населення", – розповіла українська сторона у ТКГ. 

Обмін полоненими

"Українська делегація продовжує наполягати на необхідності скорішого визволення утримуваних осіб та вживає всіх необхідних заходів для цього", – заявили у ТКГ. 

На жаль, на пропозиції української делегації щодо визволення полонених неналежним чином реагує російська сторона.

Коротко про останні новини ТКГ

  • Спікер української делегації ТКГ Олексій Арестович 17 травня заявив, що не варто чекати прогресу щодо Донбасу, поки з Росією не справляється Захід.
  • Варто згадати, що окупанти передали українській делегації в гуманітарній підгрупі ТКГ свої списки на обмін полоненими. Українська сторона опрацьовує списки. Важливо те, що Україна свої списки передала ще взимку.
  • Варто пригадати, що попереднє засідання ТКГ відбулось 28 квітня 2021 року. Тоді сторони не домовились про тишу на Донбасі через російських маріонеток.