Засновника криптовалюти цинічно пограбували у Москві, – ЗМІ
Напередодні увечері у Москві четверо невідомих молодиків здійснили зухвалий напад на, як він сам представився, засновника компанії "Нейросеть" Юрія Майорова. Крім того, зловмисники в нього викрали сумку з речами –матеріальний збиток склав близько 1,5 мільйона рублів.
Про інцидент правоохоронцям розповів сам потерпілий, передає інформаційна агенція РБК.
Читайте також: Стало відомо, завдяки чому російського криптоексперта Лернера звільнили
За словами Майорова, на вулиці Ісаковського четверо невідомих побили його, а потім посадили в автомобіль Mercedes і возили містом, вимагаючи гроші.
У поліції додали, що опісля чоловіка викинули з автомобіля на вулиці Борисовські пруди. Також у нього викрали "сумку, в якій перебували особисті речі, документи, ноутбук, два мобільних телефони та 20 тисяч доларів. У підсумку матеріальний збиток склав близько 1,5 мільйона рублів.
Крім того, як зауважили правоохоронці, підприємець після інциденту звернувся за допомогою до медиків.
У зв’язку із вищезазначеним російська слідчі відкрили кримінальну справу за статтею про грабіж.
Як пояснив Майоров поліції, його компанія "Нейросеть" займається створенням криптовалюти. За словами, засновника криптовалюти PRIZM Олексія Муратова, він є і керівником команди розробників цього платіжного засобу.
"Це єдиний програміст серед решти хлопців, що працюють над створенням нашої криптовалюти, про якого є публічна інформація. Напад є пов'язаним не стільки з розкраданням грошових коштів, скільки з метою заволодіти технологією, що лежить в основі блокчейну Prizm. Наша криптовалюта постійно страждає від DDOS-атак і спроб злому", – переконує Муратов.
Юрій Майоров
Що таке криптовалюта? Це віртуальні гроші, які на відміну від фіатних коштів не мають фізичного вираження. Одиницею такої валюти є "coin", що в перекладі з англійської мови означає "монета". Особливістю грошової одиниці є захист від підробок, адже в ній зашифровано дані, які не підлягають дублюванню. Ключовою особливістю криптовалюти є відсутність будь-якого внутрішнього або зовнішнього адміністратора. Тому банки, податкові, судові та інші державні або приватні органи не можуть впливати на транзакції будь-яких учасників платіжної системи.