Заставну нерухомість тепер можуть відібрати в будь-який момент

27 червня 2016, 18:15
Читать новость на русском

Власники нерухомості, яка перед тим була конфіскована банками, можуть втратити своє майно.

Таку постанову видала комісія, що здійснює регулювання у сфері ринку фінансових послуг. Відтак судових суперечок за договорами факторингу (перепоступка боргу новому власнику) може побільшати через конфісковану нерухомість проблемних банків. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб перепоступив ці борги фінансовим компаніям, які в майбутньому можуть укласти договір з ким завгодно. Так на ринку з'являються квартири за ціною нижчою ніж ринкова.

У людей, котрі купують ці квартири, можуть виникнути серйозні проблеми. Колишні власники можуть судитись з ними. Якщо, наприклад, у квартирі були прописані діти чи була порушена сама процедура,
— розповів фахівець ринку нерухомості Андрій Гусельников.

Новий власник змушений буде повернути квартиру, а вкладені кошти може вимагати лише через суд. Юристи заявили, що в більшості випадків такі процеси тривають роками.

Були ситуації, коли покупці у договорі зазначали меншу за реальну вартість житла, задля економії на податках. В такому випадку довести, що насправді покупець заплатив більше, практично не можливо, застерегли правозахисники.

Читайте також: Будинки-примари заполонили київський ринок нерухомості

Фахівці порадили бути дуже уважними, купуючи заставну нерухомість. Перед укладанням такої угоди варто вивчити всю "історію" обраного об'єкту.