Заяви Кравчука в ТКГ стали більш рішучими, аніж раніше, – Гармаш

9 грудня 2020, 12:45
Читать новость на русском

У тактиці української делегації в ТКГ відбуваються зміни. Зокрема, висловлювання її глави Леоніда Кравчука стали більш рішучими, аніж раніше.

У діях української делегації в ТКГ зміни є неминучими. Про це повідомив член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш в ефірі 24 каналу.

Читайте також Річниця Нормандського саміту в Парижі: заяви Зеленського та делегації України в ТКГ

Як заявив Гармаш, те, що тепер говорить Кравчук у порівнянні з його заявами, коли він тільки став членом делегації, є двома різними рівнями сприйняття конфлікту та ведення переговорів.

Гармаш зазначив, що зміни зумовлені психологічним прогресом членів української делегації та представників Офісу Президента.

Тепер Зеленський вже не думає, що достатньо просто перестати стріляти. В нього сформувалася реалістична картина дій, які відбуваються на Донбасі,
– наголосив учасник делегації.

Він зазначив, що тепер переговори в ТКГ мають хорошу динаміку. Втім, Гармаш наголосив, що Україна та Росія – "різні за вагою" учасники переговорів. На його думку, українська держава поки є слабкою стороною у двосторонніх переговорах, які відбуваються в ТКГ.

До теми Росія по-іншому не розуміє: Кравчук хоче тиску для прогресу в переговорах

Донбас не повторить сценарій Придністров'я

На думку Гармаша, ймовірність того, що Україна відтворить сценарій Придністров'я є нереалістичним, адже на сході України – 3 мільйони населення.

"Ми не давали згоду на легалізацію такого проросійського анклаву, і, сподіваюся, що ніколи й не дамо. Суспільство не дозволить це зробити", – заявив він.

Гармаш зазначив, що серед української делегації немає тих, хто б міг просувати такий сценарій.

Читайте також Бачимо перетворення Донбасу у вкорінене Придністров'я, – учасник ТКГ Денис Казанський

Миротворці на Донбасі

На думку учасника делегації, Україні тепер варто вести діалог як з Росією, так і з міжнародними партнерами. Він також зазначив, що ідею про необхідність залучення миротворців для урегулювання конфлікту в Тристоронній контактній групі не обговорюють.

Причиною є те, що ТКГ працює на основі Мінських домовленостей, а там відомостей щодо миротворців немає. Водночас ідею про це можуть обговорювати лише на високому політичному рівні.