Росія хоче створити на Харківщині "буферну зону": на кого розраховані подібні вкиди

10 січня 2024, 16:52
Читать новость на русском

В Інституті вивчення війни зазначили, що загарбники заявляють про те, що хочуть створити "буферну зону" на Харківщині. Усе, аби "не допустити обстрілів Бєлгородщини". Та це, очевидно, наративи та заспокоєння для внутрішнього населення.

Таку думку 24 Каналу висловив співдиректор програм міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, зауваживши, що не можна виключати того, що події в Бєлгороді можуть спонукати Кремль переглянути пріоритети наступальних операцій. До слова, аналітики переконані, що найближчим часом росіяни не зможуть реалізувати свій план.

Дивіться також Потрібне 100-тисячне військо: Коваленко оцінив спроможність російського наступу на Харків

"При тому, що намагалися максимально вони перебити інформацію іншими новинами, усе одно пішов резонанс. Принаймні, по цих прикордонних регіонах. Не виключав би, що можливий перегляд стратегії", – сказав Мельник.

Тобто росіяни можуть перекинути сили, наприклад, із тих напрямків, де вони нині інтенсивно атакують, на Бєлгородський напрямок. Там вони можуть намагатися досягнути принаймні локальних "успіхів".

Ворога треба зупинити

У Росії подібні ідеї щодо "буферної зони" висувають регулярно. При цьому ворог має чималі "апетити" щодо території України.

Там нова ініціатива лунає, що "Ні-ні, ні, на цьому ми не зупинимося. І отой рубіж, якого треба "досягти", – це щонайменше лівий берег Дніпра. А тоді вже звичайно Київ". Там ще вони дискутують щодо Львівської області,
– розповів співдиректор програм міжнародної безпеки Центру Разумкова.

Однак варто розуміти, що країна-агресорка сама не зупиниться, якщо її не зупинити.

"Бєлгород, Бєлгородська область – там вже нікому не треба пояснювати, що війна прийшла на їхню територію. І що ця війна прийшла після того, як Путін почав так звану "СВО", – додав Олексій Мельник.

Чи є загроза для Харківщини

  • The Telegraph, посилаючись на джерело, близьке до ЗСУ, повідомило, що окупанти хочуть відновити наступ на Харківщині. Мовляв, ймовірна дата – 15 січня. В українській армії заявили, що такі заяви не відповідають дійсності.
  • Начальник служби зв'язків з громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо заявив, що українські сили активно обороняються на Куп'янському напрямку. А ще – за нагоди атакують та намагаються покращити своє тактичне становище. Він зазначив, що росіяни не мають важливих успіхів на цьому напрямку.
  • Фітьо додав, що нині тривожних дзвіночків для харків'ян немає. За його словами, кількість окупантів на кордоні з Україною та на Куп'янському напрямку не змінюється.
  • Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що країна-агресорка не відмовилася від намірів щодо можливого відбиття тих територій, які вона втратила у 2022-му році. Тому Харківщина має завжди бути готовою.