Одна з вимог ЄС: Рада підтримала в цілому збільшення штату детективів НАБУ

8 грудня 2023, 18:57
Читать новость на русском

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про збільшення штату Національного антикорупційного бюро. Це одна з вимог вступу України до Євросоюзу.

Оновлено. Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що 8 грудня Верховна Рада підтримала в цілому збільшення на 300 людей склад НАБУ.

Дивіться також Шлях України до ЄС: як справи у боротьбі з корупцією?

Що сказав Железняк 

Законопроєкт 10203-1 підтримали 332 народних обранці. Він передбачає збільшення граничної чисельності штату Національного антикорупційного бюро України з 700 до 1000 осіб. Депутат наголосив, що це важливий проєкт закону, адже він є одним з основних в європейських зобовʼязаннях України.

Раніше нардеп Ярослав Юрчишин уточнював, що спочатку народні обранці підтримали збільшення детективів НАБУ та вдосконалення системи декларування лише за основу, а не в цілому, як пропонував комітет. 

Це створило певні часові рамки, адже після цього Рада повинна була встигнути схвалити законопроєкт до 14 грудня. Саме тоді Рада Європи вирішуватиме давати чи ні зелене світло членству України в ЄС.

Скільки усього є детективів НАБУ 

Зауважимо, що наразі штатна чисельність співробітників НАБУ сягає 700 детективів. Законопроєкт передбачає  поетапне проведення конкурсів на заміщення додаткових вакантних посад:

  • у 2024 році – на 100 посад;
  • у 2025 році – на 100 посад;
  • у 2026 році – на 100 посад.

Крім того, Рада у першому читанні ухвалила законопроєкти про можливість НАЗК перевіряти майно, набуте до початку публічної служби. 

Збільшення штату НАБУ – одна з вимог вступу до ЄС

Річ у тім, що у рішенні Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ до ЄС вказано чотири вимоги. Саме вони є передумовою "зеленого світла" для України ще у березні 2024 року.

До того часу Верховна Рада має: 

  • збільшити штатну чисельність НАБУ;
  • виключити із закону про запобігання корупції положення, які обмежують повноваження НАЗК щодо перевірки "вже перевіреного" майна, придбаного декларантами до вступу на держслужбу;
  • ухвалити закон(и), щоби втілити рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, державної мови, медіа та освіти;
  • врегулювати лобіювання "за європейськими стандартами".