Зеленський поговорив з Шольцом про посилення санкцій проти Росії
Джерело:
твітер Володимира ЗеленськогоВолодимир Зеленський провів переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Політики обговорювали нагальні та важливі питання, зокрема й посилення санкційного тиску на Росію.
Зеленський провів переговори з Шольцом
Президент України назвав перемовини з канцлером продуктивними. Про це Володимир Зеленський повідомив у твітері.
Зауважте Німеччина припинить імпорт російської нафти, навіть якщо не буде ембарго, – Bloomberg
У розмові український та німецький лідери торкнулися багатьох тем. Зокрема, обговорили:
- ситуацію на фронті,
- продовження тиску на Росію,
- посилення санкцій,
- перспективи досягнення миру,
- членство України в ЄС.
Цінуємо підтримку Німеччини, зокрема, оборонну. Розраховуємо на подальше сприяння на шляху України до повноправного членства в ЄС,
– зазначив Зеленський.
У Німеччині готові відмовитися від російської нафти
З недавніх пір Німеччина активно просуває нафтове ембарго у рамках шостого пакета санкцій проти Росії. Ба більше, за даними Bloomberg, там готові відмовлятися від російської нафти навіть якщо країни ЄС не дійдуть до спільного знаменника щодо її заборони у межах наступних санкційних заходів.
Аби зробити це, уряд активно працює над укладанням угод з альтернативними постачальниками енергоносіїв. Дещо раніше у Німеччині вже анонсували плани забезпечити незалежність від російських нафти та вугілля до кінця 2022 року.
Зауважимо, що за даними міністерства економіки ФРН, з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України частка російської нафти від загального обсягу там знизилася з 35 до 12 відсотків.
Шостий пакет санкцій проти Росії
Шостий пакет санкцій проти держави-агресорки Росії передбачає обмеження на споживання російських енергоносіїв. Ключовим питанням у його контексті є ембарго на нафту.
Європейські країни вже тривалий час працюють над його умовами, однак їм досі не вдалося досягти згоди. Річ у тім, що позиції та внутрішні ситуації у деяких країнах суттєво різняться. До прикладу, держави, які не мають виходу до моря, не можуть отримувати нафту танкерами. Це робить їхню залежність від російського нафтопроводу дуже значною.
Попри це, у ЄС переконують, що працюють над погодженням наступних санкцій та докладають зусиль, аби погодити умови, які влаштовуватимуть усіх. Звичайно, окрім Росії.
Важливо – глави МЗС країн Європейського Союзу погодили ще 500 мільйонів євро допомоги Україні: дивіться відео