Зеленський запровадив санкції проти майже 700 осіб, серед них – спортсмени та "Яндекс"
Джерело:
Офіс ПрезидентаВолодимир Зеленський запровадив економічні санкції проти 400 фізичних та 250 юридичних осіб. Своїми Указами президент ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 15 квітня про запровадження персональних спеціальних економічних або інших обмежувальних заходів.
Відповідні укази щодо запровадження обмежень опублікували на сайті Офісу Президента. Контроль за виконанням рішення поклали на Секретаря РНБО Олексія Данілова.
До теми Україна заарештувала майно прокремлівського олігарха Новинського на понад 3,5 мільярда
До списку потрапила дочка Шойгу
Указом № 228/2023 Володимир Зеленський увів у дію рішення про застосування персональних санкцій до 87 фізичних осіб — громадян Росії, Білорусі та України.
Згідно з іншим Указом № 227/2023, який опублікували на сайті Офісу Президента, Зеленський запровадив санкції проти понад 600 осіб. До списку потрапили 351 фізична та 254 юридичних осіб. Серед них науковці, підприємці, товариства з обмеженою відповідальністю та інші громадяни Росії. Зокрема – "Яндекс", "Рамблер" та інші IT-компанії.
До санкційного списку також потрапила донька російського міністра оборони Шойгу, президентка федерації тріатлону Росії – Ксенія Шойгу. Також запровадили обмеження до міністра спорту і туризму Білорусі Сергія Ковальчука, російського фігуриста Іллі Авербуха та гімнастки Світлани Хоркіної, українського підприємця Сергія Гаврильчука.
Кабміну разом з СБУ та Нацбанком України Володимир Зеленський доручив забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних санкцій. Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи ЄС, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.
Як росіяни обходять санкції
У Німеччині наголосили, що країнам Євросоюзу необхідно посилити заходи проти обходу Росією санкцій, до прикладу наводять дії Данії.
Для виявлення ситуацій з обходом санкцій росіянами міністр економіки Німеччини Роберт Габек радить посилити митний контроль. Зараз данська митниця дуже ретельно аналізує торговельні потоки та митні дані на предмет аномалій. Якщо такі виявляються – наприклад, велика кількість певних товарів, які раніше йшли до Росії, тепер раптово доставляються в майже такій самій кількості до іншої третьої країни – це привід звернути увагу. Після такого митниця вимагає від компанії-постачальника надати пояснення та додаткові документи щодо товарів.
Третіми країнами, які допомагають країні-агресору оминати санкції, вважають Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати. Саме у ці країни компанії з ЄС, ймовірно, можуть доставляти товари для окупантів. Однак у ЗМІ все частіше з'являються повідомлення, що Анкара починає блокувати такі "транзитні" постачання.