Згадати Все. Горбачовська антиалкогольна кампанія

15 лютого 2018, 22:31
Читать новость на русском

Як гадаєте, що трапиться, якщо завтра в країні заборонять алкоголь? От зовсім заборонять. Ні в магазині не купиш, ні в ресторані. Здавалось би, безглуздя. Але схожі заборони вже діяли. Причому – не раз. Розповідаємо про горбачовську антиалкогольну кампанію наприкінці вісімдесятих.

Спиртова промисловість – це 30% радянського держбюджету. Ну хто буде воювати з надприбутками?

"Радянське суспільство стало залежне від алкоголю. Дуже залежав бюджет. На рік алкоголь приносив до 70 мільярдів карбованців. Величезна сума. Одна з найвищих статей доходу", – розповів історик Юрій Латиш.

Читайте також: Згадати Все. Азартні ігри

Алкоголь – усюди! Це частина масової культури. Улюблені кіногерої – обов'язково з чаркою. З екрану глядач отримує детальну інструкцію, скільки пити: від маленьких мірок до абсолютно геройських доз. Ті, хто раптом не п’ють, опиняються поза трендом.

Якщо людина відмовлялася випити, про неї одразу поширювалися чутки, що вона не товариська, що вона хвора і взагалі не така, як треба,
– згадує Латиш.

Завжди щасливі і усміхнені шанувальники оковитої з екранів зробили свою справу. Тільки в реальності це виглядало не так оптимістично. Підозріло падала і продуктивність праці на заводах і фабриках.

Чи справді можна ефективно в один день відучити пити людей в одній з найбільш випиваючих країн – дивіться у програмі.