Жахлива трагедія: країни Заходу відреагували на катастрофу українського літака в Ірані

8 січня 2020, 18:59
Читать новость на русском

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич висловили співчуття з приводу катастрофи українського літака в Тегерані. До них долучилися представники європейських та світових організацій, посольств, чиновники країн Заходу.

У листі до президента Володимира Зеленського генсекретарка РЄ Марія Пейчинович-Бурич висловила свою солідарність з українським народом.

До теми: Український літак розбився в Ірані, на борту було 177 людей: останні новини, фото, відео

Відзначимо, що Пейчинович-Бурич стала першою із закордонних лідерів, які звернулися зі словами співчуття до України. Віцепрем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба подякував їй "за слова співчуття у цей трагічний день".

Підтримала Україну і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Моє найглибше співчуття всім, хто сьогодні вранці втратив рідних у катастрофі українського літака,
– написала вона.

Свої співчуття та підтримку висловили і в посольстві США в Україні.

Ми глибоко засмучені трагічною звісткою про катастрофу літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". Наші думки – з жертвами та їхніми близькими,
– йдеться в повідомленні.

Віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс та європейський комісар з питань політики сусідства та розширення Олівер Варгеї опублікували дописи у твіттері зі словами співчуття.

"Жахлива новина сьогодні вранці з Тегерана: мої глибокі співчуття сім'ям і близьким усіх тих, хто був на борту трагічного рейсу Українських міжнародних авіаліній", – написав Варгеї.

"Висловлюю свої глибокі співчуття сім'ям загиблих українського авіарейсу, який зазнав аварії цього ранку в Тегерані", – зазначив Домбровскіс.

Глава МЗС Канади Франсуа-Філіп Шампань висловив співчуття загиблим в авіакатастрофі в Тегерані.

"Наші серця з близькими загиблих, зокрема з багатьма канадцями. Ми будемо продовжувати інформувати канадців у міру розвитку ситуації", – йдеться в повідомленні.

Шампань також додав, що уряди Канади та України перебувають на постійному зв’язку щодо катастрофи, в якій загинули 63 жителів Канади.

Що відомо про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані

  • Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" рейсу PS 752 Тегеран – Київ розбився зранку 8 січня незабаром після вильоту з аеропорту Імама Хомейні в Тегерані. Літак впав одразу після зльоту.
  • За попередніми даними, на борту перебувало 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Всі вони загинули. Серед пасажирів було 2 українців.
  • Попередня причина падіння літака, озвучена іранськими службами, – несправність двигуна. Однак в МЗС України цю інформацію наразі не підтверджують і зазначають, що причина може бути інша. Факт ракетної атаки наразі не розглядають.
  • Глава Тегеранського центру невідкладної допомоги заявив, що тіла загиблих буде важко опізнати через високий ступінь пошкоджень. Зараз рятувальники збирають тіла людей на території близько двох гектарів, щоб передати їх судмедекспертам.


Мапа падіння літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу​