Жителі окупованих територій по 20 днів у місяць залишаються без води, – правозахисник

7 жовтня 2021, 15:23
Читать новость на русском

Ситуація з постачанням питної води на окупованих територіях – критична. Там люди по 20 – 23 днів у місяць не мають до неї доступу.

Правозахисник Павло Лисянський, який є засновником "Східної правозахисної групи", розповів, що на території, непідконтрольній Україні, справжня катастрофа з водою.

Читайте також В окупованому Криму масово обмежують подачу води: окупанти назвали причину

Ситуація з водою на окупованому Донбасі

У невеликих містах окупованого Донбасу місцеві жителі залишаються без води 20 – 23 дні в місяць,
– повідомив Лисянський.

Він додав, що наразі без води на окупованих землях перебувають десятки міст.

Вода не надходить не тільки в багатоповерхові та приватні будинки, а й державні установи, лікарні, пологові будинки.

Причини катастрофи з водою

Відсутність питних ресурсів пов'язана насамперед з катастрофічним станом водоводу, який з 2014 року не ремонтувався, а гроші на його ремонт розкрадалися,
– пояснив Лисянський.

Крім того, на ситуацію негативно вплинуло також закриття шахт, що відбулося з порушенням всіх належних норм. "Відкачування води з шахт дозволяло наповнювати безліч водойм в ОРДЛО, це і річки, це й ставки й навіть Ісаківське водосховище. Зараз водойми міліють, річки просто пересохли", – наголосив правозахисник.

Ще одна проблема, пов'язана з водою, це величезна кількість "копанок" (нелегальні шахти). Здебільшого вони розташовані в Перевальському та Антрацитівському районах. Вугілля з них видобувають відкритим і закритим способом. А після видобутку корисних копалин не проводять рекультивацію і відкачування води.

Лисянський звернув увагу, що контроль за появою "копанок" окупаційними адміністраціями на центральному рівні не ведуть. А вони порушують геологічний склад порід, що негативно впливає на збереження водойм.

Люди змушені купувати воду в магазинах

Місцеві жителі розповідають, що у населені пункти давно не доставляють воду вантажними машинами. Єдиний варіант купувати воду в магазинах.

Ціна за 6 літрів – 11 рублів або приблизно 4 гривні. "Якщо врахувати, скільки споживає води одна сім'я, то сума виходить пристойна", – зазначив Лисянський.

Водночас у лікарнях скаржаться, що немає можливості навіть провести операцію, адже нічим дезінфікувати інструменти.

Де є проблеми з водою

Окупована Луганщина: Антрацит, Кришталевий, Ровеньки, Міусинськ, Перевальськ, Зоринськ, Дубовський, Кленовий, Молодогвардійськ, Суходільськ. Окупована Донеччина: Дебальцеве, Вуглегірськ, Шахтарськ, Сніжне, Ясинувата.