Жителям Закарпаття видано понад 100 тисяч угорських паспортів, – МЗС

21 квітня 2018, 16:39
Читать новость на русском

Між Україною та Угорщиною надалі напружені стосунки через жителів Закарпаття. Угорщина активно видала місцевим жителям свої паспорти. Однак Україна і надалі стоїть на тому, що автономії для угорців на Закарпатті не буде.

Про це розповів заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За різними даними, у тому числі угорськими, угорських паспортів більше від 100 тисяч видано,
– розповів дипломат.

Читайте також: Похід проти Європи, або Що перемога Орбана означає для України

За його словами, ці паспорти, у своїй більшості, були видані до моменту отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Відтак паспорти отримували ті, хто бажав безперешкодно мандрувати Європою. Етнічних угорців серед них не так і багато, запевнив Василь Боднар.

"Яка вага цього паспорта? Є український паспорт, з яким можна вільно поїхати без жодної візи. Тобто його привабливість спадає. Можливо, для етнічних угорців це ще й надалі актуально, але для українців це питання знято, оскільки це був соціально-економічний вимір. І ним користувалися більше, як знаряддя пересічення кордону, а не як підтвердженням, що належить до угорського громадянства", – розповів Василь Боднар.

При цьому він додав, що цими паспортами активно «торгували» угорські чиновники.

Читайте також: "Угорщина маніпулює": в МЗС України зреагували на нові вимоги щодо закону про освіту

Ще одним важливим чинником видачі угорських паспортів стало те, що їх власники отримали право голосу на виборах в Угорщині. Відтак тамтешня влада була зацікавлена у збільшені кількості прихильних до них виборців. Через це й виникли ці напади на Україну.

Однак Василь Боднар заявив, що, попри неодноразові заяви посла Угощини в Україні Ерно Кешкеня, Україна не має наміру надавати автономію для Закарпаття.

Послу неодноразово доводилася принципова позиція України про те, що автономії в Закарпатті не буде. І не порушуйте це питання. Можна політично закрутити, можна розказувати це в себе вдома, використовувати в політичних цілях, але питання автономії для нас закрите і не буде підніматися на найближчу декаду так точно,
– заявив чиновник.

Однак Україна і надалі сприятиме задоволенню національно-культурних потреб нацменшин.

"Є школи, які будуть існувати надалі, є організації, товариства, є навіть угорський депутат в українському парламенті. Румунський міністр освіти був одним із перших, хто відвідав свою українську колегу, обговорили деталі, відчули, який настрій в української сторони, що ми маємо намір робити, що – ні, дочекалися рішення Венеційської комісії", – підсумував Василь Боднар.