Жорсткі санкції проти Росії та допомога ЗСУ: деталі розмови Блінкена та Кулеби
Джерело:
МЗС УкраїниРозмова Ентоні Блінкена та Дмитра Кулеби відбулася 7 січня. Пріоритетною темою стало стримування Росії від нової хвилі війни в Європі.
Пресслужба Міністерства закордонних справ України повідомила, що Блінкен запевнив Кулебу: серед членів Альянсу панує позиція солідарності з Україною. Штати підтримують суверенітет та територіальну цілісність України.
Зауважте Україна та Грузія запрошені: міністри оборони країн НАТО проведуть засідання у січні
Блінкен та Кулеба детально узгодили позиції України та США напередодні раундів дипломатичних контактів із Росією наступного тижня.
Сторони обговорили шляхи протидії безпековим загрозам "Північний потік – 2", а також втілення комплексного пакета стримування Росії від нової хвилі війни в Європі, ключовими елементами якого є жорсткі економічні санкції та допомога ЗСУ,
– мовиться у повідомленні.
Кулеба наголосив, що Україна не планує жодних наступальних операцій. Українська сторона – віддана політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту.
Блінкен запевнив: США докладають максимум дипломатичних зусиль, щоб запобігти розширенню російської агресії проти України та новій хвилі війни в Європі.
"Співрозмовники наголосили на незмінній відданості дипломатичному принципу «Жодних рішень щодо України без України", – наголосили у МЗС України.
Головне з брифінгу Блінкена
- Під час брифінгу 7 січня Блінкен заявив, що Росія може вдатися до провокації, щоб напасти на Україну.
- Деякі вимоги країни-агресорки держсекретар США назвав "абсолютно нездійсненними". Росія висуває їх спеціально, щоб звинуватити США у зриві діалогу.
- Штати готові до переговорів. Водночас діалог має бути "вулицею з двостороннім рухом".
- Якщо Росія вдаватиметься до ескалації, будуть нові санкції.
Як у Росії саботують нормандський формат: дізнавайтесь у випуску WTF