Журналісти знайшли "золоте дно" екоінспекції: резонансне розслідування

17 лютого 2017, 08:32
Читать новость на русском

У свіжому випуску програми журналістських розслідувань "ЦРУ" – чиновники Міністерства екології та природних ресурсів України опинились в рейтингу найбагатших держслужбовців країни.

Мінекології потрапляє у скандали куди частіше, аніж відзначається помітними успіхами. За останні кілька років відомство засуджували за дерибан кіотських грошей, нездатність контролювати розміщення нафтових баз, цілковиту анархію у природоохронній сфері. І на цьому тлі відбулось дві псевдореформи: розкриття власників родовищ та проект скорочення зони відчуження навколо ЧАЕС.

Проте цими "здобутками" аж ніяк не перекрити ані розкрадання надр, ані вирубки лісів, ані браконьєрство.

Мабуть, очевидні факти реальних порушень екологічного законодавства екоінспекцію майже ніколи не хвилюють.

Читайте також: Як чиновники грабували екологію: хитромудрі схеми дерибану грошей Кіотського протоколу

Попри таку "працьовитість" керівники Державної екоінспекції потрапили у рейтинг найбагатших чиновників України, хоч заробітна плата у відомстві вважається однією із найнижчих. Очолив список екологічних мільйонерів перший заступник начальника Чернівецької екоінспекції Микола Собко, який задекларував 3 мільйони доларів при заробітній платі 65 тисяч гривень в рік. Звідки взялась така велика сума на рахунках чиновника Собко відмовився коментувати.

Другим чиновником у списку найбагатших службовців Держекоінспекції виявився Андрій Заїка. Окрім задекларованих статків, зокрема палацу в 1328 м2, виникає питання про загадкове звільнення Заїки, про яке несподівано повідомив на сторінці Facebook міністр Остап Семерак. Жодних коментарів про причини кадрових змін очільник Міністерства екології та природних ресурсів України не надав.

Читайте також: Мегаафера у Львові: як спритні податківці обікрали ціле місто

Найбільше журналістів зацікавила "бронзова призерка" рейтингу – керівник Держекоінспекції Юлія Хмарська, яку затримали за хабарництво. відповідно до матеріалів судової справи чиновниця за 15 тисяч гривень повинна була закрити очі на явні порушення екологічного законодавства, тобто погодити позитивний висновок щодо планової перевірки підприємтсва. Під час отримання грошей Хмарську затримали правоохоронці. При обшуку вдома одеської чиновниці знайшли ще 40 тисяч доларів.

Проте за гратами Хмарська довго не сиділа. Жінка вмить знайшла 365 тисяч гривень для внесення застави. Її справу розглядали в суді майже рік і врешті закрили за клопотанням прокурора. Після цього Хмарська "спливла" на Полтавщині вже не начальником, а очільницею відділу радіологічного контролю місцевої екоінспекції.

Більше про те, як чиновники Мінекології збагачуються на займаних посадах та як реформують систему – дивіться у розслідуванні журналістів ЦРУ.