Зміна формату АТО

30 червня 2017, 10:00
Читать новость на русском

Секретар Ради національної безпеки Олександр Турчинов анонсував зміну формату антитерористичної операції на Донбасі.

"Ми не просто констатуємо факт російської окупації, а на законодавчому рівні визначаємо комплекс силових і дипломатичних кроків, які повинні забезпечити звільнення окупованих територій", – наголосив Турчинов. Що стоїть за несподіваною зміною формату АТО?

Після анексії росіянами Криму у березні 2014 року гібридні російскі війська разом з сепаратистами спробували реалізувати сценарій "русской весны" на Донбасі. Усе це призвело до захоплення державних установ та масових заворушень в усіх регіонах півдня та сходу країни. Відповідно, 13 квітня 2014 року тодішній виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов оголосив, що для того, аби зупинити розгул тероризму у східних регіонах України, РНБО розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Від того часу в Україні триває неоголошена війна з російськими гібридними військами та проросійськими сепаратистами.

Читайте також: Як у Кремлі відреагували на бажання України стати членом НАТО

Активна фаза бойових дій була зупинена у лютому 2015 року підписанням других Мінських домовленостей за участю України, Франції, Німеччини та Російської Федерації. Беручи пряму участь в інтервенції проти нашої країни, росіяни вперто продовжують заперечувати цей загальновідомий у світі факт, наполягаючи на своїй версії про нібито триваючу в Україні громадянську війну.

Захід солідарно виступає на захист України, запровадивши численні болючі санкцій проти Кремля. Багато держав НАТО надають серйозну підтримку українським збройним силам, перенавчаючи вояків умовам ведення сучасної війни. Заради правди, українська армія наразі єдина в світі володіє унікальним досвідом боротьби з російськими збройними силами, який життєво необхідний країнам НАТО.

Секретар РНБО Олександр Турчинов цілком справедливо вважає, що прийшов час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але на рівні законодавства визначити засади державної політики щодо їх звільнення. Він прямо заявив, що країна потребує нової ефективної технології захисту та деокупації Криму і Донбасу.

Читайте також: Яку ціну росіяни насправді сплачують за окупацію Криму

Турчинов також висловлює переконання, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. АТО дозволила успішно провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також звільнити значну частину окупованої території України.

Нова стратегія також передбачає ухвалення уточненого законопроекту "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей". В рамках цього закону також планується створити Оперативний штаб у зоні АТО. Йому буде надано широкі повноваження для реалізації завдань оборони і звільнення окупованих територій, підпорядковано всі армійські і силові структури, військово-цивільні адміністрації.

Захист країни від російської агресії в умовах гібридної війни, розв'язаної проти України російським керівництвом, це завдання, яке вимагає постійної концентрації. Треба чесно сказати, що війна не закінчиться вже завтра. Кремль одурманений ідеєю створення "русского мира" на теренах колишнього СРСР. І здолати його – завдання не з легких. Проте переконаний, що цей "путінський Карфаген" все одно буде зруйновано.

Читайте також: Якби Тимошенко не підписала контракт, то й судитися з "Газпромом" не довелося б