Зроблено в Україні. Виходець із Житомира – керівник ракетної програми СРСР

29 листопада 2014, 19:35
Читать новость на русском

Людина, яка зробила космос ближчим. Сергій Корольов. Хто б міг подумати, що простий хлопець із Житомира на довгі роки стане головною особою ракетної програми СРСР – єдине, чим Кремль міг справді похизуватися перед світом.

1957 року Радянський Союз вивів на орбіту перший в історії штучний супутник Землі. Світ затамував подих.

Після успішного запуску другого супутника Корольов натхненно заявив: "Надійний міст із Землі в Космос уже перекинуто запуском штучних супутників, і дорога до зірок відкрита". В наступні роки ця дорога подарує нові відкриття. Уперше під керівництвом українця в космос полетіли собаки Білка та Стрілка.

Вже за рік апогей ученого — космічний корабель "Восток" - виведе у безмежні простори першу людину - Юрія Гагаріна. Далі Валентина Терешкова – перша жінка-космонавт, а потім – вихід Леонова у відкритий космос.

Читайте також: Зроблено в Україні. Кобзарі – співці українського минулого

При цьому Корольов постійно залишався в тіні. До кінця життя його ім’я було суворо засекречене, а самого ученого постійно супроводжувала охорона. Розповідають, він був скептиком, циніком і песимістом, абсолютно похмуро дивився на майбутнє. Надто добре пам'ятав семирічне ув'язнення в ГУЛАЗІ на Колимі.

Тоді, коли Хрущов насолоджувався міжнародним успіхом Союзу, Корольов не міг забути розстрільного списку, який підписав Сталін, ні катування НКВСівців, ні тюремні конструкторські бюро з так званими ворогами народу, які розробляли передові технології.

Головний конструктор Союзу любив повторювати фразу "захочуть – прихлопнуть без некролога". Та все ж мрія здійснилася. Ще в молодості він підкорив небо, а вже його винаходи підкорили космос. І попри пережите не міг не пишатися, коли друга людина в космосі співала для нього улюблену пісню.