Зроблено в Україні. Винахідник, який виховав ціле покоління програмістів

28 березня 2015, 14:53
Читать новость на русском

Українець, що своїм творінням прагне виховати ціле покоління винахідників і програмістів – Марк Павлюковський. Ключиком до цього має стати гра Minecraft, що вже підкорила геймерів усієї планети і набула статусу культової.

Попри, здавалося б, простенький вигляд, вона дозволяє зводити віртуальний світ без жодних обмежень фантазії. Чи це буде модель Пекіна, чи космічний корабель із Зоряних Воєн, чи школа магії Хогвардс – цій грі під силу все. Крім численних нагород про популярність гри свідчить і її ціна. Торік у вересні Microsoft викупив її за 2,5 млрд доларів.

Українець натомість придумав створити скриньку Piper. Перш ніж зануритися в улюблену гру, дітлахам доведеться розібратись із електронною начинкою картонного ноутбука, вручну приєднати дротики, жорсткий диск, блок живлення і клавіші. Зазвичай усі ці елементи заховані за запаєним корпусом, тож діти сприймають гру як магію.

Читайте також: Зроблено в Україні. Запорізька Січ – демократична республіка 17 століття

А навіть під час віртуальних мандрів теж доведеться попрацювати комп'ютерним інженером: активувати кнопки для секретних дверей, приєднати систему перемикачів, аби спинити потік лави та встановити світлодіоди, щоб бачити вночі. Все робиться вручну. Piper повинен продемонструвати дітям, що вони супергерої не лише у грі, але й у реальному житті.

Ідея гри з'явилася у Павлюковського в Африці, де він демонстрував маленьким кенійцям програмування та інженерію. Та діти відверто зізнавалися, що їм нудно. Тож Марк зрозумів, що шлях до сердець малечі лежить через ком'ютерні ігри.

Уже зараз команда розробників збирає кошти на масовий випуск своїх ігрових скриньок. Необхідна сума в 50 тисяч доларів надійшла за якихось 60 годин. Розробникам уже повірило більше тисячі людей, які разом перерахували майже 250 тисяч доларів. За спиною амбітного українця навчання у Прінстоні та Оксфорді. У Штатах він живе з 9 років.