Звільнений за антисемітизм консул України у ФРН Марущинець поновився на посаді
Шостий апеляційний адміністративний суд поновив на посаді скандального консула Генконсульства України в німецькому Гамбурзі Василя Марущинця. Українське Міністерство закордонних справ з таким рішенням суду не погоджується, проте було змушеним його виконати.
Як повідомляє пресслужба МЗС України, Марущинець повернувся на дипломатичну службу 9 грудня. Крім того, згідно з рішенням суду, йому виплатили понад 230 тисяч гривень – це сума середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Радимо ознайомитися! Світові ЗМІ поширили брехню про те, що вулицю у Києві назвуть іменем нациста-колаборанта
Водночас у МЗС наголосили, що вони продовжують вважати дії та публічні висловлювання Марущинця "несумісними з високим званням державного службовця та українського дипломата, а також такими, що завдали суттєвої шкоди міжнародному іміджу та авторитету України".
Не погоджуючись з поновленням на дипломатичній службі Марущинця та відсутністю належної правової аргументації в рішенні суду апеляційної інстанції, МЗС 17 грудня 2019 року подало касаційну скаргу до Верховного Суду з метою встановлення істини у цій резонансній справі,
– додали у відомстві.
Що відомо про Василя Марущинця та чому він потрапив у скандал
У травні 2018 року з'явилася інформація, що консул України в Гамбурзі Василь Марущинець розміщував у соцмережах публікації антисемитського характеру. Зокрема, скандально відомий блогер Анатолій Шарій повідомив, що дипломат розмістив в своєму Facebook такі публікації: "Жиди оголосили війну Німеччині в 1934 році", "Боже, покарай жидів", "Бабин Яр. Не жиди в 1941 році, а українців у 1918 – 1941 роках тут убито" тощо.
Через це в українському МЗС відкрили дисциплінарне провадження. Під час цього дисциплінарного провадження Марущинець письмово підтвердив, що є автором цих ганебних публікацій. У підсумку його звільнили за порушення присяги державного службовця.
Згодом Марущинець оскаржив своє звільнення в Окружному адміністративному суді Києва. Щоправда, суд повністю погодився з висновками Дисциплінарної комісії МЗС та визнав правомірним звільнення генконсула. Втім, Марущинець повторно оскаржив рішення суду першої інстанції в Шостому апеляційному адміністративному суді.
До речі Під синагогою знайшли закривавлене опудало Коломойського: фото