Звинувачення Росії у кібератаці на Україну цілком обґрунтовані, – російський блогер
Обвинувачення на адресу Росії у здійсненні кібернападу на Україну здаються обґрунтованими.
Цей вірус відомий під кількома назвами (notPetya, exPetr, Petrwrap та інші), які відсилають до його подібністі з відомим вірусом-здирником Petya, пише у своїй колонці для Bloomberg View Леонід Бершидський.
Читайте також: Атака Petya може бути лише репетицією, – The New York Times
Блогер впевнений, що метою організаторів атаки exPetr не було збагачення. "Для зв'язку з хакерами було вказано лише одну адресу електронної пошти, але провайдер незабаром заблокував її, як зазвичай буває в таких випадках. До того ж виявилося, що вірус шифрує жорсткі диски жертв без можливості відновлення. Це дивно: якщо нападник хоче отримати гроші, він постарався б, аби вони до нього дійшли, і як мінімум продемонстрував би свою здатність дешифрувати файли", – розмірковує Бершидський.
У статті вказується на Володимира Путіна, як на того, кому ця хакерська атака справді була вигідна.
У цьому випадку, як і в деяких інших по всьому світу, непрямі докази вказують на причетність Росії, і співтовариство приватних експертів із кібербезпеки охоче обговорює цю тему, але уряди (навіть уряд України, який давно усвідомлює кіберзагрозу з того боку кордону), як виявилося, безсилі і реагують повільно,
– підсумовує автор.
Читайте також: Вірус Petya: Україну атакували інструментами, розробленими спецслужбами США
Нагадаємо, 27 червня в Україні почав поширюватись вірус-вимагач Petya.A. Атаки зазнав й медіахолдинг ТРК "Люкс", до складу якого входить 24 Канал. Про хакерські атаки також стали повідомляти банки, державні установи, мережі супермаркетів та автозаправок. Вірус дістався навіть до столичного метрополітену та Чорнобильської АЕС. Згодом стало відомо, що, крім України та Росії, вірус шириться країнами Європи, США та Азії.