Звуки фонтанів Петергофа творять урочисту симфонію
Ви любите казки? Подорожі, пригоди, дивні звірі, персонажі байок та легенд - усе це існує насправді. Поглянемо детальніше?
Невпинна вода, стікаючи каскадами фонтанів несе гостей Петергофа у XVIII століття.
Ідея перетворити звичну літню резиденцію у казку виникла у Петра І після відвідин Версаля. Зібравши найкращих майстрів, цар наказав будувати палаци "камяною неабиякою архітектурною роботою". Персонажі фонтанів Петергофа запозичені із давніх міфів, легенд та казок.
У Петергофі - 173 фонтани та 3 каскади
Перша краплина вже завершеного водного ансамблю злетіла у повітря 20 серпня 1721року. А у 1990-му фонтани увійшли до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Днині у Петергофі можна побачити справді царський ансамбль - 173 фонтани та 3 каскади.
Неймовірно велична панорама відкривається, якщо заходити до Петергофа з боку моря. На вершині - Великий палац, який височіє над природною терасою. На її схилі золотом та сріблом вабить Великий каскад фонтанів. Його часто порівнюють з оркестром. Звуки води, блиск статуй, зелень садів та синява морських хвиль творять урочисту симфонію.
"Самсонова чаша” відображає перемогу Петро I над шведами
У "Самсоновій чаші" однин з найкращих скульптурних витворів XVIII століття - Самсон, який роздирає пащу лева. Композиція відображає перемогу над шведами у битві під Полтавою 1709 року. В образі Самсона - Петро I, а лева - Швеція, на гербі якої зображений цей звір.
Самсонів канал розділяє територію на дві частини. Підете на захід - натрапите на павільйон Ермітаж, палац Марлі, каскад "Золота гора", "Менажерні фонтани". На схід - палац Монплезір, каскад "Шахова Гора", "Римські фонтани" та фонтани-жартівники. Ось у чому їхня особливість.
Не встигнете перепочити у затишній місцині, як Вас з голови до ніг обіллє водою.
Фонтан "Фаворитка" ілюструє байку про качку та пуделя
А сюжет фонтану "Фаворитка" є ілюстрацією до байки Лафонтена “Качки та пудель”. Ця собачка намагається наздогнати качок, які від неї утікають. При цьому, фаворитка гавкає, а качки крякають. Усе відбувається у динамічному русі. Є традиція на щастя залишати у фонтані монети. Втім, цей фонтан особливий. Тут потрібно не просто кинути монетку, а попасти качці на спинку.
На широких просторах між нескінченними фонтанами здається можна прогулюватися вічно. Адже площа царського Петергофа - 1000 гектарів. Раз на рік тут відбувається чарівна ніч свята фонтанів.
Перетворення кожного водограю з тендітної Попелюшки у розкішну принцесу настає у середині вересня або жовтня. Після величного балу фонтани закриваються на осінньо-зимовий період, аби з приходом літа, знову розказувати казки своїм численним відвідувачам.