Авіаудар по пологовому – це геноцид: Зеленський записав звернення на 14 день війни

9 березня 2022, 23:50
Читать новость на русском

Володимир Зеленський звернувся до українців ввечері 9 березня. Президент сказав, що саме обстріл дитячої лікарні та пологового Маріуполя, саме цей день визначає, хто на чиєму боці.

Відповідне звернення Володимир Зеленський записав ввечері 9 березня. Це трапилось на 14 день війни, яку Росія почала проти України. 

Зауважте Росіяни наперед знали, що бомблять саме пологовий: про нього заговорили за 4 години до атаки

День обстрілу лікарні Маріуполя визначає все – хто на чиєму боці

Володимир Зеленський заявив, що поранених у Маріуполі 17, проте завали ще розбирають. Президент розповів, що люди вчасно почали ховатися під час повітряної тривоги, від 500-кілограмових російських бомб.

Дитяча лікарня, пологовий. Чим вони загрожували Росії? Що це за країна така, яка "боїться" лікарень і пологових і знищує їх?
 – заявив президент. 

Він поставив риторичні питання, мовляв, там що були "маленькі бандерівці", вагітні жінки мали "стріляти по Ростову",  хтось у пологовому "принижував російськомовних"… 

Президент Україна пояснив, що це вже за межею звірства. 

Авіабомба на пологовий – це геноцид українців

Володимир Зеленський закликав Європу та весь світ ще більше тиснути на Росію так, щоб вони сіли за стіл переговорів і завершили цю звірячу війну.

Європейці, ви не зможете сказати, що не бачили, що відбувалося з українцями... Ви бачили, ви знаєте, а отже ви повинні посилювати санкції проти Росії так, щоб у неї більше не було можливості продовжувати цей геноцид,
– заявив президент.

Зеленський закликав Європу та українців бути єдиними у засудженні військових злочинів Росії.

У тому, що окупанти зробили з Волновахою, Харковом, Ізюмом, Охтиркою, Черніговом, Бородянкою, Гостомелем, Житомиром та ще десятками наших українських міст, які ніколи не становили жодної загрози Росії.

Президент зауважив, що в Москві прекрасно знають, що Маріуполь – це Донецька область, до жителів якої Росія нібито повинна була добре ставитися. Однак це далеко не так.

Сьогодні через вивезення гумкоридорами врятували 35 тисяч людей

Сьогодні (мовиться про 9 березня – 24 канал) нам вдалось організувати роботу 3 гуманітарних коридорів – з міста Суми, і міст та містечок Київської області та з Енергодару. Загалом врятували орієнтовно 35 тисяч людей,
– заявив президент. 

Додав, що 10 березня готують 6 гумкоридорів та моляться, щоб вдалось вивезти людей з Маріуполя, Волновахи, Ізюму. 

Нагородить лауреатів Шевченківської премії одразу після перемоги

Щороку 9 березня в Україні оголошуються лауреатів Шевченківської премії. Однак нагородження переможців 2022 року відбудеться вже після перемоги України у війні з Росією.

"Шевченківська премія – національна премія, яка відзначає найвагоміший внесок у збереження і розвиток українського духу, нашої національної культури", – сказав Зеленський.

За його словами, під час воєнного стану і запеклих боїв за нашу свободу, треба дотримуватись українських традицій.

"Не зраджувати їм, щоб ми зберегли це наше українське повністю поки йдемо до перемоги, поки йдемо до миру", – додав Зеленський.

Указ підписано. Тепер з нетерпінням чекаю нагоди зустрітися з лауреатами, але вже після перемоги, після перемоги України,
– заявив президент.

Лауреати Шевченківської премії-2022:

  • Режисерка Катерина Горностай – за повнометражний ігровий фільм "Стоп-Земля" (номінація "Кіномистецтво").
  • Літературознавець Григорій Грабович (Джордж Грабович, громадянин США) – за цикл статей "Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм" (номінація "Літературознавство та мистецтвознавство").
  • Письменниця Тамара Дуда – за роман "Доця" (номінація "Література").
  • Художник Микита Кадан – за персональну виставку "Камінь б'є камінь" (номінація "Візуальне мистецтво").
  • Письменник Рябчук Микола – за книгу "Лексикон націоналіста та інші есеї" (номінація "Журналістика, публіцистика").
  • Художник Тіберій Сільваші – за інсталяцію "Крила" (номінація "Візуальне мистецтво").
  • Режисерка-постановниця Тамара Трунова, авторка п'єси Наталя Ворожбит, художник-сценограф Юрій Ларіонов, актори Андрій Ісаєнко та Валерія Ходос – за виставу "Погані дороги" Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра (номінація "Театральне мистецтво").


Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!

Вечірнє звернення Зеленського від 9 березня – дивіться відео