6 років тому на орбіту запустили космічну обсерваторію "Гершель"
14 травня 2009 року на орбіту запустили телескоп "Гершель" – космічну обсерваторію для вивчення інфрачервоного випромінення.
Вартість проекту становила 1 мільярд і 100 мільйонів доларів США. "Гершель" одразу ж побив кілька світових рекордів, головний з яких – величина дзеркала телескопа. У космічної обсерваторії дзеркало мало діаметр 3,5 метри.
Матеріал поверхні був теж нестандартним – карбід кремнію. Його обрали через надзвичайну легкість, тому дзеркало важило усього 300 кілограмів. Якщо б його зібрали зі звичайних матеріалів, то вага б становила півтори тонни.
Окрім телескопа, "Гершель" мав також фотокамеру зі спектрометром низького розширення, ресівер спектральних та фотометричних зображень, а також спеціальний датчик для випромінювання в дальньому інфрачервоному діапазоні.
Читайте також: 34 роки тому було здійснено терористичний замах на Папу Римського
Телескоп під час своєї роботи в космосі досліджував не лише об'єкти Сонячної системи, але й позагалактичні об'єкти, розташовані на відстані мільярдів світлових років від Землі. Так, учені з допомогою "Гершеля" відкрили кілька десятків новонароджених галактик та інших новоутворень.
Випрацювавши увесь ресурс і вразивши науковий світ сотнями відкриттів, "Гершель" у 2013 році потрапив на вічну стоянку навколо геліостаціонарної орбіти. Там він залишається і до сьогодні.