80% буковинських вчителів не змогли успішно скласти ЗНО
На Буковині, кожен третій вчитель склав тест ЗНО на 6-7 балів. У місцевому департаменті освіти таким результатом шоковані.
Марія Кузнецова вже 15 років працює вчителем української мови та літератури у столичній гімназії. До ЗНО підготувала десять випускних класів. Тож, учнівські тести складає без помилок.
Вчителька математики чернівецького ліцею – Жанна Шакун теж склала ЗНО. Щоправда, перевірити знання її змусили місцеві чиновники.
Я відчула себе ученицею. Перше враження було, що нічого не знаю, не пам'ятаю жодної формули, нічого не можу розв’язати,
– сказала вчитель математики Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Жанна Шакун.
Однак, хвилювалася вчителька даремно.
Склала його на 12 балів, допустилась двох помилок. Потім аналізувала – мені трапилось складне завдання, я його залишила і забула,
– розповіла вчитель математики Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 Жанна Шакун
Таких, як вона - одиниці. Впродовж трьох місяців ЗНО на Чернівеччині пройшли понад три сотні вчителів. Майже кожен третій здав його на 3.
60% – це вчителі вищої категорії. З них майже 30% склали на бали початкового та середнього рівня, тобто, це рівень за 5-бальною системою на "трійку". У нас, на жаль, були 4 педагоги , які склали на "нуль",
– заявила керівник департаменту освіти та науки Чернівецької ОДА Олена Палійчук.
Побачивши такі низькі результати, чернівецькі чиновники вирішили вже з осені зробити тестування обов’язковим для всіх вчителів області. Мовляв – це стане мотивацією для них. Як каратимуть за погані оцінки, поки що не кажуть.
А от екс-директор центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук запевняє: так вчительські знання перевіряти непрофесійно.
Виправдовує вчителів і головна освітянка країни. Педагогам Лілія Гріневич радить змінити підхід до викладання. Щоб передати знання треба, перш за все, розуміти своїх учнів.
Читайте також: Оприлюднили результати пробного ЗНО з 11 предметів