Нічна атака "Шахедами", вибухи у Харкові і Херсоні: хронологія 886 дня війни

28 липня 2024, 06:24
Читать новость на русском

В Україні триває 886 доба повномасштабного вторгнення Росії. Окупанти намагаються просунутися на фронті та атакують наші міста дронами й ракетами, однак Сили оборони протидіють цим спробам противника, завдаючи йому великої шкоди.

Уночі 28 липня російська армія знову атакувала Україну "Шахедами", а в Одесі працювала протиповітряна оборона. Про головні новини з фронту, міжнародної арени та інші події дня – читайте в матеріалі 24 Каналу.

До теми Росіяни просуваються вперед на Донеччині: у WP сказали, як їм вдалося перехопити ініціативу

11:03, 28 липня

У Харкові пролунали вибухи.

10:54, 28 липня

"Атеш" показав переміщення російських танків у Санкт-Петербурзі

Росіяни зазнають суттєвих втрат у повномасштабній війні Росії проти України, тож намагаються їх перекрити підтягуванням резервів.

Номери вантажних платформ партизани відстежують в режимі онлайн разом із ЗСУ.

Чергова партія російської бронетехніки незабаром знову виявиться купою іржавого металобрухту, як це було й раніше,
– мовиться в повідомленні.

Активісти руху "Атеш" зазначили, що передали інформацію в Сили оборони України.

Координати: 59.915909, 30.411352.

Переміщення танків у Росії: дивіться відео

10:02, 28 липня

Науковці написали відкритого листа НАТО з проханням взяти Україну

Науковці провідних університетів світу написали відкритого листа про доцільність вступу України до НАТО

Науковці написали, що ударом по медичному закладу "Охматдит" Росія "ще раз продемонструвала, що немає жодних правових, політичних чи моральних меж, які вона не перетне у своїй рішучості завоювати Україну". До слова, значна кількість підписантів мають українське походження.

Вони звернули увагу на те, що, попри заяви, що шлях України до НАТО є незворотним, членство нашої держави знову було відкладено.

Підписанти також вважають помилковим зосередження уваги на "занепокоєнні Росії розширенням НАТО" та спробах заспокоїти її, ігнорування російської пропаганди геноциду та систематичних воєнних злочинів на окупованій території України. Зокрема, масові вбивства, зґвалтування та тортури.

У листі мовиться, що дії Росії демонструють явний намір знищити Україну як націю, а не подбати про власну безпеку. Підписанти переконані, що думка про те, що розширення гарантій безпеки для України ще більше стимулюватиме ескалацію, є необґрунтованою, оскільки Росія й так сповнена рішучості знищити Україну і не потребує для цього додаткової мотивації.

Натомість запрошення України до НАТО означало б остаточний крок від політики умиротворення та повернення до верховенства міжнародного права та захисту прав людини.

Розширення гарантій безпеки України не лише захистить українську державу за допомогою єдиного засобу, який досі показав свою ефективність, але й знову утвердить НАТО та західні демократії як ефективних політичних агентів на світовій арені.

09:45, 28 липня

В "Азові" звернулися до українців на другу річницю трагедії в Оленівці

Азовці закликали приєднуватися до вшанування пам'яті жертв російського злочину в Оленівці. Військові попросили залучати до цього процесу українську і міжнародну аудиторію.

В 12 бригаді спеціального призначення "Азов" нагадали, що в ніч з 28 на 29 липня у 2022 році окупанти підірвали барак в колонії Оленівки з полоненими азовцями. Внаслідок вибуху загинули 54 захисники Маріуполя, ще 130 – зазнали поранень.

Поранені азовці виносили тіла побратимів. Тих, кого можна було врятувати, окупанти кидали помирати. Оленівка – це злочин проти людяності, порушення всіх можливих правил ведення війни і поводження з військовополоненими,
– зазначили військові.

Азовці наголосили, що Росія спирається на коротку пам'ять світової спільноти, на забуття її злочинів і власну пропаганду. Тому кожне поширення про цей злочин важливе.

"Чим більше людей дізнається про злочин окупантів, тим менше шансів у Росії уникнути покарання", – сказали в "Азові".

08:28, 28 липня

Ratel Н запустили у серійне виробництво

Михайло Федоров розповів, що Ratel Н розробили учасники оборонного кластера Brave1, він призначений для евакуації поранених з поля бою. Робот може перевозити 400+ кг живого навантаження, тому здатний транспортувати одразу декількох людей. Завдяки конструкції здатен рухатися складним рельєфом, працює тихо, тому непомітний для ворога. А також оснащений нічними камерами, щоб ефективно виконувати завдання в умовах низької видимості та вночі. 

Робота використовують для різних завдань, на нього можна встановити РЕБ, мобільний пункт спостереження, бойовий модуль або розмінувальну установку,
– заявив глава Мінцифри.

Комплекс оснащений супутниковим звʼязком, тому оператор може керувати ним на дуже великих дистанціях.

Робот Ratel Н / Фото Михайла Федорова

"Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво – військові використовують його й дають позитивний фідбек", – написав Федоров.

08:12, 28 липня

Росія масовано атакувала Херсон

Глава Херсонської МВА Роман Мрочко повідомив, що армія Росії з тимчасово окупованого лівого берега завдала масованого удару по передмістю Херсона.

Пошкоджені будинки, є поранені. Наразі ушпиталено трьох постраждалих 2007, 1991 та 1949 року народження.

У всіх попередньо вибухова травма та контузія. Медики проводять дообстеження.

Мрочко також зазначив, що під час цього ворожого обстрілу зазнали поранень двоє дітей 10 і 15 років. Їх доправили до лікарні. Старший хлопчик у важкому стані. Стан дівчинки медики оцінюють як середньої тяжкості.

08:04, 28 липня

Повітряні сили розповіли, скільки ворожих цілей вдалося знищити вночі

Російська окупаційна армія в ніч на 28 липня атакувала керованою авіаційною ракетою Х-59 із повітряного простору над акваторією Чорного моря.

Також ворог атакував за допомогою 8 ударних БпЛА типу Shahed. Запускав противник ці засоби повітряного нападу із мису Чауда – Крим.

Силами та засобами мобільних вогневих груп Сил оборони та підрозділів радіоелектронної боротьби Повітряних Сил ЗС України збито КАР Х-59 та 7 БпЛА Shahed-131/136,
– ідеться в повідомленні.

Командувач Повітряних сил Микола Олещук зазначив, що майже всі повітряні цілі знищено на Одещині.

07:51, 28 липня

Втрати ворога на фронті станом на 28 липня 2024 року

  • особового складу – близько 574690(+1180) осіб,
  • танків – 8344(+13);
  • бойових броньованих машин – 16095(+21);
  • артилерійських систем – 15936(+51);
  • РСЗВ – 1127(+2);
  • засобів ППО – 906(+1);
  • літаків – 363(+0);
  • гелікоптерів – 326(+0);
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 12766(+30);
  • крилатих ракет – 2405(+2);
  • кораблів/катерів – 28 (+0);
  • підводних човнів – 1(+0);
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 21572(+72);
  • спеціальної техніки – 2671(+0).
07:22, 28 липня

Росія намагається копіювати українські морські дрони, – Business Insider

Британська заявляла, що Росія активно намагається скоротити розрив у військово-технічному потенціалі з Україною. А представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Євген Єрін у відповідь на це впевнено заявив, що зусилля Росії в кінцевому підсумку будуть безуспішними.

Експерт з безпілотників Джеймс Паттон Роджерс з інституту технічної політики Корнелла Брукса, проаналізував ситуацію, припустивши, що зосередженість Росії на копіюванні українських морських дронів може бути неправильним розподілом ресурсів. Як зазначив Роджерс, відсутність в України значного військово-морського флоту робить її малоймовірною мішенню для таких зусиль.

Коментуючи розвиток морських технологій, Роджерс визнав виняткові досягнення українських інженерів у розробці військово-морських безпілотників за мінімальну ціну.

Він додав, що їхня винахідливість на ранніх етапах війни "привела до того, що морські дрони, швидкісні катери та комерційні технології були перетворені на життєздатну та життєво важливу оборонну зброю, яка серйозно стримувала операції російського флоту".

У своєму коментарі Єрін підкреслив, що Росія може постати перед труднощами у відтворенні українських технологій через високий рівень кваліфікації наших інженерів.

За словами представника ГУР, Україна присвятила багато часу і зусиль розробленню цих технологій, що робить малоймовірним успішне імітування їх Росією.

Однак Роджерс наголосив, що у Росії є можливість досягти успіху в цій справі.

Експерт підкреслив великий досвід Росії у військово-морській інженерії та її здатність використовувати елементи власних розробок морських безпілотників, якщо це необхідно. Однак, попри ці можливості, експерт припустив, що морські дрони можуть бути не дуже корисними в нинішньому конфлікті.

07:02, 28 липня

Тисячу українських дітей росіяни вивезли нібито на оздоровлення

Росіяни вивезли 1000 дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської області у Кабардино-Балкарію на "оздоровлення",
– повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець.

Він зазначив, що за понад 2 роки від початку повномасштабного вторгнення українських дітей віком від 6,5 до 16 років країна-агресор систематично вивозить за тисячі кілометрів від дому ознайомитися з "красою" російського регіону, який "взяв шефство" над Херсонською областю.

"Більшість з цих дітей мають батьків, які своєю чергою, ймовірно, надають дозвіл на вивезення дитини. Однак наскільки такий вибір є вільним в умовах окупації, лишається відкритим питанням", – пояснив омбудсмен.

За його словами, під час таких поїздок діти вимушено переймають не лише культуру та традиції ворожої держави.

Лубінець наголосив, що вивезення дітей Росією — це порушення прав дітей та міжнародних норм захисту прав людини.

Також він додав, що Україна продовжує наполягати на потребі отримання доступу для міжнародних організацій на ТОТ та притягненні винних у порушенні прав українських дітей до відповідальності.

06:48, 28 липня

У Курській області була неспокійна ніч

Як розповіли місцеві жителі, приблизно на початку другої ночі у селі Польова було чутно кілька потужних вибухів у районі місцевої нафтобази. До цього, за словами росіян, було чутно характерний звук прольоту БпЛА.

Російські пропагандисти зазначали, що після вибухів очевидці побачили у небі сильне задимлення на нафтобазі ТОВ "Польова". Офіційної інформації стосовно гучних звуків у Курській області – не було.

Пожежа у Курській області: дивіться відео

05:52, 28 липня

Одеська область – робота ППО по розвідувальному БпЛА.

02:57, 28 липня

У Малі повстанці перерізали кілька десятків вагнерівців із Росії

Колона урядових військ та союзних їм російських найманців була розгромлена в бою з туарегами на півночі Малі.

Розгром колони малійських військ підтвердив у розмові з AFP місцевий чиновник. За його словами, військові втратили вбитими не менше 17 осіб.

Колишній співробітник місії ООН у місті Кідаль на півночі Малі заявив агентству, що 15 вагнерівців було вбито або взято в полон після триденного бою.

Водночас учасник руху туарегів Мосса Аг Інзома повідомив, що йдеться про "багато десятків" убитих і взятих в полон найманців російської ПВК.

00:11, 28 липня

Мелоні поїхала у Китай, щоб обговорити Україну

Як пишуть журналісти Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, прем'єрка Італії під час зустрічі з Сі Цзіньпіном та прем'єром Китаю планує обговорити війну Росії проти України, а також війну в Секторі Гази.

У виданні зауважують, що Мелоні вважає президента Китаю важливою зацікавленою стороною у війні. Прем'єрка Італії, як говорять джерела в її оточенні, схиляється до думки, що гарні відносини з Китаєм позитивно вплинуть на геополітичну ситуацію, якщо Вашингтон під президентством Трампа скоротить військову підтримку.