Адаптація природних форм до будівництва
Група веж готелю Чуґґен, що знаходиться у швейцарському курорті Ароза, нагадує ліс зі скульптур. Автором цієї дивовижі є відомий швейцарський архітектор Маріо Ботта.
"Ці вежі схожі на ялини. Така ідея народилася в мене тоді, коли я переїхав до альпійського будинку, що стоїть на межі лісу. Я просто адаптував природні форми до потреб будівництва і використав їх у цьому готелі", - каже архітектор Маріо Ботта.
Курорт Ароза розташований у Альпах на висоті 1800 метрів над рівнем моря. За будівлею схований спа-центр "Гірська оаза" - його можна побачили лише з одного ракурсу. Спа-центр з’єднаний з готелем скляним переходом. Маріо Ботта ніколи раніше не проектував спа-центри. Серед його проектів були церкви у Швейцарії, бібліотека у Німеччині та музей сучасного мистецтва у Сан-Франциско.
"Гірська оаза - це підземний комплекс. Він поділений на кілька різних секцій. Я хотів, щоби великі елементи будинку вписувалися у пейзаж. Вони наче скульптури - рукотворні, проте гармоніюють з навколишніми деревами. Це наче діалог з природою", - каже архітектор Маріо Ботта.
Вода, каміння, дерево та світло. Ці елементи є основою для творінь Маріо Ботти. Архітектор створює об’єкти, які викликають інтерес у всьому світі. ″Гірська оаза″ готелю Чуґґен займає площу у 3200 метрів квадратних. Це найбільший спа-центр у Швейцарії і один з найдорожчих у Європі. В будівництво центру інвестували 22 мільйони євро.
″Ми намагалися створити атмосферу, яка б створювала нашим відвідувачам певний настрій. Настрій, який дозволяв би їм забути про цілий світ і насолоджуватися відчуттям спокою та гармонії з природою″, - каже архітектор Маріо Ботта.
Де ще у світі можна віднайти таке чуттєве архітектурне оточення, яке сприяє пошуку гармонії?