Україна стала експортувати значно менше ячменю через зменшення закупівель Китаєм
Джерело:
"УкрАгроКонсалт"Попри доволі вдалий початок сезону експорту українського ячменю, наразі його продажі сильно впали. На це, перш за все, вплинуло обмеження імпорту Китаєм.
Чому експорт ячменю впав
Темпи експорту ячменю в перші 2 місяці сезону були доволі непоганими. Вони сильно випереджали показники попередніх сезонів, повідомляє "УкрАгроКонсталт".
Читайте також В Україні рекордно подешевшав ячмінь: які ціни на зерно в Україні
Основними покупцями українського ячменю в липні-серпні стали:
- Китай – 631 тисяча тонн,
- Лівія – 110 тисяч тонн,
- Іспанія – 103 тисячі тонн.
Водночас зі зменшенням купівельного апетиту Китаю у вересні експортні темпи значно скоротились.
Як стало відомо наприкінці серпня, Китай вирішив підтримати локальних виробників і припинив закупівлю зерна з-за кордону. Як довго протримається ця заборона – невідомо, але в грудні на ринок вийде австралійський ячмінь, з яким Україні по ціні буде дуже важко конкурувати,
– повідомляють експерти.
За словами аналітиків, ціна на ячмінь за останній місяць не зазнала великих змін, а фермери стримували продажі в очікуванні кращої ціни. На середину вересня попит на ячмінь з боку трейдерів був низьким, але ринок фуражної пшениці та кукурудзи був активним, що може підтягнути ціну і на ячмінь.
Важливо В "УкрАгроКонсталт" розповіли, що головним фактором наразі є попит зі сторони Китаю. Україні ще залишилось експортувати близько 1,4 мільйона тонн ячменю у 2024/25 маркетинговому році. На думку аналітиків, практика останніх років показує, що можна вигідно продати ячмінь і весною. Тому є ймовірність, що деякі обсяги ячменю фермери притримають на другу половину сезону.