Зростання попиту на український фуражний ячмінь збільшило об'єми експорту
Джерело:
"Всеукраїнська Аграрна Рада"Україна стабільно нарощує обсяги експорту ячменю, продавши у вересні 207 тисяч тонн. Український ячмінь продовжує зберігати певний попит на міжнародних ринках, на жовтень вже законтрактовано 160 тисяч тонн.
Експорт ячменю зростає через збільшений попит
Аналітики ВАР зазначили, що на жовтень очікується експорт ячменю близько 200 тисяч тонн. Серед ключових напрямків експорту – Туреччина, Греція, Італія, Алжир та Марокко, повідомили у Всеукраїнській аграрній раді.
Читайте також Український фуражний ячмінь значно подорожчав на експортному напрямку
За рахунок зростання попиту на фуражні культури, зокрема кукурудзу і пшеницю, ціни на ячмінь також почали рухатися вгору.
Очікується, що найближчими тижнями ринок ячменю продемонструє невелике зростання. Ми прогнозуємо, що умовні експортні ціни на цю зернову культуру складуть близько 174 – 175 доларів за тонну на початок наступного тижня,
– повідомляють аналітики.
Крім того, значно зросла роль внутрішнього ринку: фермери зацікавлені продавати ячмінь українським переробникам.
Ми спостерігаємо підвищений попит на ячмінь від свинарів і кормовиробників, що формує привабливий для агровиробників рівень закупівельних цін до 7500 гривень за тонну. Це може бути вигідніше, ніж поставляти ячмінь в порт. В портах торгівля ячменем буде менш активною, ніж на внутрішньому ринку,
– зазначили у департаменті ПУСК.
Експерти стверджують, що внутрішній ринок споживатиме 300 – 400 тисяч тонн ячменю на місяць, що робить його ключовим фактором ціноутворення.