Ціна молока продовжує рости: скільки коштуватиме продукт до кінця року
Молоко-сировина здорожчало останнім часом до 18,02 гривні за кілограм. Нинішня ціна на 1,38 гривні більше, ніж місяць тому.
Що буде з цінами на молоко
За словами аналітика Асоціації виробників молока Георгія Кухалейшвілі, середня закупівельна ціна молока екстраґатунку додала 1,25 гривні порівняно з першою половиною жовтня і сягає 18,95 гривні за кілограм, повідомляє 24 Канал із посиланням на Асоціацію виробників молока. Ціни у господарствах варіюються від 17,75 до 19,8 гривні за кілограм.
Читайте також Ціни на продукти тваринництва ростуть: чому це відбувається
- Вищий ґатунок у середньому коштує 18,4 гривні за кілограм, подорожчавши на 1,7 гривні проти початку жовтня. Ціни на молоко цього ґатунку коливалися в межах 17 – 19,1 гривні за кілограм.
- Молоко першого ґатунку зросло в ціні на 60 копійок, як порівняти з показником місяць тому, – до 16,7 гривні за кілограм. Мінімальна ціна в господарствах – 16 гривні за кілограм, а максимальна – 18 гривні за кілограм.
Зверніть увагу! Георгій Кухалейшвілі зауважує, що закупівельні ціни ростуть через дефіцит молока-сировини на внутрішньому ринку й високий попит із боку молокопереробних підприємств. Вірогідно, це пов’язано з тимчасовим скороченням попиту на вершкове масло, сухе молоко та сири.
Нинішній попит на вершкове масло на експортних ринках може підштовхнути зростання цін на молоко-сировину в Україні. На останніх торгах GDT ціни на молочні біржові товари, за винятком лактози, знову пішли вгору. За браку сировини молокопереробні підприємства вимушені закуповувати більше молока на далеких відстанях, витрачаючи додаткові гроші на логістику. Інфляція на молочні продукти вважається однією з найвищих поміж харчових продуктів.
Важливо! У другій половині листопада, за словами Кухалейшвілі варто очікувати подальшого перегляду закупівельних цін у бік збільшення. Можлива стабілізація цін на сировину на початку грудня: напередодні новорічних свят на світовому молочному ринку сповільнюється торговельна активність. Однак суттєве падіння цін внаслідок скорочення експорту молочних продуктів малоймовірне. Низькі запаси вершкового масла в Україні мають стримувати зниження цін на молоко-сировину.