Укр Рус
26 вересня, 16:29
2

Пальмова олія віднині не є найдешевшою рослинною олією у світі

Основні тези
  • Ціни на пальмову олію зросли на 10%, тоді як соєва олія подешевшала на 9%, що зробило її дешевшою за пальмову олію.
  • Пальмові плантації в Індонезії та Малайзії стикаються з проблемами через небажання землевласників вирізати старі дерева, що впливає на виробництво.
  • Нові дерева олійної пальми починають давати урожай через чотири-п'ять років, тоді як соя – через шість місяців, що також впливає на ціни.
  • Попит на пальмову олію може залишатися високим завдяки кондитерським компаніям, ресторанам, готелям в Індії та виробникам біодизелю в Індонезії.

Джерело:

Bloomberg

Зараз на світових ринках встановилася тенденція щодо подешевшання соєвої олії. Пальмова ж олія, яка раніше була найдешевшою у світі, навпаки стала зростати у ціні.

Соєва олія стала дешевшою за пальмову

На відміну від сої, соняшнику чи ріпаку, пальмові плантації дають урожай цілий рік і для них треба менше землі, тому пальмова оліязазвичай була дешевша за інші, повідомляє Bloomberg. Ще два роки тому, у листопаді 2022 року, пальмова олія продавалася на 782 долари за тонну дешевше порівняно з соєвою.

Дивіться також В Україні заборонили використання пальмової олії: яких продуктів це торкнеться

У виданні зазначають, що зараз ситуація змінилася. Плантації в Індонезії та Малайзії, на які припадає 85% світового виробництва пальмової олії, стикнулися з проблемою, бо дрібні землевласники не хочуть вирізати старі дерева і висаджувати нові.

Нові дерева олійної пальми починають давати урожай тільки через чотири-п'ять років, тоді як соя – вже через шість місяців. Ціни на пальмову олію цього року зросли на 10%, тоді як соєва олія подешевшала на 9%.

Зверніть увагу! Пальмова олія може незабаром відновити свої позиції. Основні споживачі, такі як кондитерські компанії, а також ресторани та готелі в Індії, навряд чи одразу кинуться шукати заміну. Крім того, попит буде підтримуватися завдяки виробникам біодизелю в Індонезії.