Що робити, якщо сусід самовільно захопив поле: варіанти дій

24 грудня 2024, 16:00
Читать новость на русском

Суперечки між сусідами за межі земельної ділянки, особливо тієї, що розташована на межі господарств, є доволі частими. Якщо землю захопили самовільно, то існує два варіанти подій.

Як діяти, якщо шматок вашої землі захопили

Недоброчесні сусіди, які не вважають чимось неправомірним захоплення чужої землі, на жаль, трапляються доволі часто, повідомляє 24 Канал з посиланням на адвоката Мар'яна Сащука в Instagram. Варіантів протидії незаконному захопленню є два.

Читайте також Коли можна спиляти дерево на вулиці без дозволу, щоб не отримати штраф

Якщо ваш сусід вчиняє дії, які обмежують чи порушують ваше право власності на ділянку, у вас є два способи вирішити це питання – досудовий і судовий,
– розповідає юрист.

У першому випадку потрібно звертатись зі скаргою до місцевої ради, надати документи, які підтверджують ваше право власності та розміри та межі ділянки, а також докази порушення сусіда.

Це можуть бути фото і відеоматеріали, які ви зробили особисто. Таку заяву розглядають колегіально відповідною комісією, яка за потреби може вийти навіть на місцевість. А за результатами розгляду комісії приймає рішення, у якому у випадку наявності порушення, рекомендує його усунути. Так, рішення мають лише рекомендаційний характер, але буде гарним доказом у суді,
– пояснює Сащук.

Другий спосіб вирішення земельне питання – звернення до суду. При необхідності, якщо доказів порушення вашого права власності недостатньо, то суд може призначити спеціально судово-технічну експертизу.

Важливо! За словами юриста, мінусом цього способу є його тривалість, оскільки такі справи можуть тривати доволі довго. Однак плюс у тому, що судове рішення є обов'язковим для виконання. Адвокат наголошує, що якщо сусід не захоче виконувати це добровільно, то виконавча влада примусить його це зробити.