В Україні може суттєво здорожчати хліб: яких цін чекати до кінця року
- Вартість хліба в Україні до кінця 2024 року зростатиме на 10 – 15% через зростання цін на сировину, енергоносії та логістику.
- Мінімальна відпускна ціна хліба має бути не менше 35 гривень за кілограм, щоб підприємства могли працювати без збитків.
- Ціни на хліб вже зросли на 5 – 10% протягом літа та на початку осені, особливо на сорти масового вжитку.
- Ціна хліба також залежить від врожаю зернових, а дефіцит пропозицій зерна II – III класу на ринку сприяє зростанню його ціни.

Вартість хліба та хлібобулочних виробів до кінця 2024 року буде постійно та суттєво зростати. Здорожчання хліба пов'язують з підвищенням вартості на сировину, енергоносії та логістику, адже лише борошно протягом року здорожчало удвічі.
Чому та на скільки здорожчає хліб
Перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко розповів, що здорожчання очікується приблизно на 10 – 15%, повідомляє 24 Канал з посиланням на Суспільне. За його словами, зростання вартості хліба відбувається через підвищення вартості на сировину, енергоносії та логістику.
Дивіться також Овочевий ринок України стабілізувався: які ціни на найпопулярніші позиції
Мінімальна відпускна ціна має бути не менше 35 гривень за кілограм. Все, що нижче, це фактично нижче собівартості і підприємство не може в такому режимі працювати довго. Вимиваються обігові кошти і прийде до того, що підприємство не зможе платити за сировину, зарплату, енергоносії. Тобто, змушені будуть зупинитись,
– повідомив Юрій Дученко.
Ціни на хліб зростали вже на 5 – 10% протягом літа та на початку осені. Йдеться, зокрема, про сорти масового вжитку – пшеничний та батон. Вони мають найбільший попит.
На початку літа хлібники заявляли про значне, як на мене, подорожчання. Мова йшла навіть про 30%. Але за літо і осінь плавне відбулось подорожчання, але не на такий відсоток, як хлібники заявляли. За цей період дорожчали основні складові, сировина. В першу чергу це стосується борошна, енергоносіїв, зарплата. Всі ці фактори впливають на собівартість хліба. Логістика займає значну частину собівартості,
– говорить експерт.
Юрій Дученко повідомляє, що ціна хліба залежить і від врожаю зернових. Чи вистачить сировини для внутрішнього ринку, за його словами, буде відомо навесні.
Важливо! Міністерство аграрної політики запевнює, що контролюється вивіз зерна на експорт, і для внутрішнього ринку продовольчого зерна має бути достатньо. Але виробники зерна, говорить Дученко, сьогодні бачать тренди зростання ціни, вони його просто притримують. І на сьогодні, за його словами, великих пропозицій по зерну II-III класу на ринку, на жаль, обмаль. Через дефіцит пропозицій збільшується його ціна.