Організатори земельних торгів заробили понад 1 мільярд гривень за цей рік
Джерело:
ProZorro.ПродажіЗ січня 2024 року організатори земельних аукціонів у системі ProZorro.Продажі заробили понад 1 мільярд гривень. Гроші, отримані з продажів надійшли до бюджетів різних рівнів.
Земельні аукціони наповнюють бюджет
Загалом за підсумками відбулося понад 5,3 тисячі торгів. З них 75 сільськогосподарських ділянок на майже 17,8 мільйонів гривень придбали юрособи, які з 1 січня можуть купувати такі землі.
Читайте також Скільки коштує 1 сотка землі під забудову в Україні в 2024 році
У 2024 році організатори вже продали на понад 497,5 мільйона гривень не сільгоспділянок державної та комунальної власності та приватних сільськогосподарських земель. Ще понад 188,4 мільйона гривень принесла реалізація арештованої землі. Дохід з оренди ділянок усіх типів від початку року складає майже 358,2 мільйона гривень на рік.
З 1 січня в системі відбулися земельні торги, які оголосили понад 1,2 тисячі організаторів. Це громади, приватні та державні виконавці, що реалізують арештовані ділянки, та приватні власники. За землі на е-аукціонах позмагалися майже 7,4 тисячі учасників. В середньому конкуренція на торгах складає майже 3 учасники. За результатами онлайн-аукціонів ціна ділянок зросла в понад 1,5 раза.
Найбільше ділянок з початку року реалізували на Дніпропетровщині – 669 успішних аукціонів. Лідерами за кількістю завершених земельних торгів також є:
- Львівщина – 463 аукціони,
- Одещина – 430,
- Черкащина – 417,
- Кіровоградщина – 302.
Понад дев'ять сотень торгів перебувають на етапі закриття угод і можуть поповнити бюджети різних рівнів ще на понад 247 мільйона гривень. Для продажу та оренди в системі доступні майже 2,4 тисячі ділянок загальною стартовою вартістю понад 912,9 мільйона гривень.