Airbnb та Booking для біженців з України: студенти Гарварду створили сайт для пошуку житла

15 березня 2022, 18:59
Читать новость на русском

Джерело:

Washington Post

На початку березня двоє студентів Гарварду запустили сайт Ukraine Take Shelter. Він допомагає українським біженцям знайти житло з кордоном під час війни.

Хлопці кажуть, що їх творіння – це зменшена версія Airbnb. Як двом підліткам прийшла ця ідея – читайте далі!

До теми Кількість біженців з України вже сягнула 3 мільйонів, – ООН

Студенти Гарварду створили сайт пошуку житла для біженців з України

Аві Шиффман, після протесту проти вторгнення Росії в Україну в Сан-Дієго, ніяк не міг заснути. Йому не давала спокою думка, що він хоче чимось допомогти.

Я не міг перестати думати про те, що я міг би зробити, щоб допомогти,
–  сказав 19-річний Шиффманн.

І тоді він подумав, що крутою ідеєю було б створити вебсайт, який зіставляв би українських біженців із людьми, які приймають у сусідніх країнах.

До слова: два роки тому Аві Шиффман створив сайт, який допомагає відстежувати поширення коронавірусу по всьому світу. За свою розробку 17-річний студент отримав нагороду від відомого американського лікаря-інфекціоніста Ентоні Фаучі.

З розробкою йому допоміг однокурсник з Гарварду 18-річний Марко Бурстайн, а перекладом на українську, російську, польську, чеську та румунську займалися волонтери із Twitter.


Аві Шиффман та Марко Бурстайн / Фото Washington Post

Через три дні і всього п'ять годин сну вони запустили Ukraine Take Shelter, сайт 12 мовами, де українські біженці, що рятуються від війни, можуть відразу знайти господарів з вільними кімнатами чи будинками.

Що ми зробили, так це випустили надшвидку, урізану версію Airbnb,
– сказав Шифман.

За перший тиждень понад 4 000 потенційних господарів у всьому світі, зокрема в США, запропонували житло через сайт, і кількість хостів зростає з кожним днем. У деяких випадках господарі навіть купують авіаквитки, щоб сім'ї були у безпеці.

Як працює сайт

На вебсайті Ukraine Take Shelter біженці вводять своє поточне місце перебування, і десятки пропозицій з'являються з найближчих містах сусідніх країн.

Вони також можуть вказати кількість людей, які потребують притулку та чи є у них домашні тварини чи члени сім'ї з особливими потребами.

Шиффман додав, що тепер сподівається, що вдасться поєднати зусилля з агенціями, які пропонують допомогу українцям.