У Німеччині пройшла акція на підтримку "Охматдиту": чому поліція заборонила промови українською

9 липня 2024, 11:26
Читать новость на русском

Джерело:

Bild

Близько 900 українців зібрались у Берліні під російським посольством після ракетного удару по лікарні "Охматдит". Німецька поліція закликала мітингарів не виголошувати промов українською мовою.

Акцію анонсував німецький стиліст та дизайнер Френк Вільде, а також неурядова організація українців у Берліні Vitsche. 

Дивіться також Уражено корпус із важкохворими дітьми, загинула лікарка: що відомо про атаку на "Охматдит"

Деталі української акції в Берліні

Правоохоронці стверджують, що попередньо погодили з організаторами промови лише німецькою та англійською. Самі ж активісти заявляють, що це неправда.

За словами журналістів, у Німеччині немає закону, який би вимагав від учасників мітингів виголошувати промови лише певною мовою. Однак поліція може втрутитися у демонстрацію, якщо вважає за потрібне.

Поліцейські зазначають, що їм не вдалось знайти в занадто короткі терміни перекладача, який би прибув з ними на акцію. Тому й вони так переймались виголошуванням промов лише англійською чи німецькою мовою.

Нас просили це зробити (не виголошувати промов українською – 24 Канал), але не було нашої згоди. Мова є частиною нашої ідентичності. Багато хто з нас був приречений на мовчання перед посольством Росії,
– сказала представниця організації Vitsche e.V.

Загалом видання Bild припускає, що у такий спосіб правоохоронці хотіли запобігти поширенню підбурювальних гасел під час мирної демонстрації.

За словами журналістів, протестувальники вимагали, щоб Україні надали далекобійні ракети Taurus. Люди також хотіли нагадати світовій спільноті, що "мирні переговори з терористами, які вбивають дітей на лікуванні, неможливі".

Дивіться також Били ракетами – постраждала лікарня "Охматдит": усе, що відомо про обстріл Києва 8 липня

На території "Охматдиту" завершили аварійно-рятувальні роботи

На території "Охматдиту" у Києві 9 липня завершили аварійно-рятувальні роботи. Рятувальники проводили їх від ранку 8 липня, коли Росія цинічно атакувала лікарню ракетою.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що внаслідок атаки Росії по "Охматдиту" двоє дорослих людей загинуло, до лікарів також звернулись 32 поранених. З травмами перебувають в лікарнях 8 дітей. Загалом у Києві внаслідок обстрілу росіян 8 липня загинуло 29 людей, серед них – 4 дитини. Ще 117 – зазнали поранень, з них 10 – діти.