Алієв про Карабах: Не згоден, що у конфлікту немає військового рішення

5 жовтня 2020, 05:54
Читать новость на русском

Президент Азербайджану Ільхам Алієв 4 жовтня дав інтерв'ю арабському каналу "Аль-Арабія". Під час розмови політик заявив: ситуація з Нагірним Карабахом може мати військове розв'язання.

Текст заяви Ільхама Алієва опубліковано на офіційному сайті президента Азербайджану.

До теми Обстріли ракетами міст і танки у вогні: відео боїв за Нагірний Карабах 4 жовтня

Я часто чую, що у конфлікту немає військового рішення. По-перше, я не згоден з цим. По-друге, якщо немає військового рішення – дайте нам невійськове рішення, дайте нам дипломатичне вирішення,
– сказав Алієв.

За його словами, існують резолюції Радбезу ООН, які вимагають від Вірменії виведення військ з окупованих територій. Але ситуація не змінюється вже багато років.

Війна Азербайджану та Вірменії у Нагірному Карабасі: історія конфлікту та паралелі з Україною – у матеріалі 24 каналу.

"Ми ведемо переговори з 1992 року. Було якесь дипломатичне вирішення за ці 28 років? Ні", – зазначив президент Азербайджану. І додав, що конфлікт заморожений вже 30 років, азербайджанці ж не мають наміру чекати ще 30.

Якщо міжнародній спільноті не вдасться забезпечити виконання міжнародних резолюцій, Азербайджан зробить це сам. Таке теж буває,
– вважає Алієв.

Що відбувається між Вірменією та Азербайджаном?

Масштабні бойові дії почалися 27 вересня та тривають уже тиждень. У провокації конфлікту сторони звинувачують одна одну.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній республіці Арцах (Нагірний Карабах) оголосили воєнний стан і мобілізацію. Країни заявляють про сотні загиблих і поранених серед військових і цивільних.

Міжнародна спільнота мало не в один голос закликає до припинення боїв та повернення за стіл переговорів. Хіба ось Туреччина висловила пряму підтримку Азербайджану.

Зауважимо, що боротьба за Нагірний Карабах (населений вірменами регіон у складі Азербайджану) триває вже понад століття.

Президент Азербайджану висловив вимоги до Вірменії, за яких, на його переконання, можливе встановлення миру:

  • Припинити окупацію територій Азербайджану.
  • Вивести свої війська або хоча б надати план їхнього виведення.

А ще прем'єр Вірменії, який сказав, що "Карабах – це Вірменія", повинен вибачитися і сказати: "Карабах – це не Вірменія". Тільки тоді ми зупинимося,
– підсумував Ільхам Алієв.

Про найважливіше Війна у Нагірному Карабасі: що відбувається зараз