Американські ЗМІ назвали ймовірних російських спонсорів Трампа

23 вересня 2018, 10:07
Читать новость на русском

Кремлівські олігархи, ймовірно, відіграли ключову роль при впливі на президентські вибори у США два роки тому. Володимир Путін перетворив найбагатших людей країни у віддану групу агентів. В обмін на вигідні угоди з урядом та просто захист свого бізнесу – вони завели зв'язки у вищих політичних колах США.

Про це йдеться у статті американського журналу Time.

Читайте також: Заступник генпрокурора США хотів записати Трампа на диктофон та відсторонити його від посади

"Коти, які приносять здохлих мишей у Кремль", – так російських мільярдерів характеризує у статті видання Time. Покірними слугами Путіна російські магнати стали після зустрічі з ним у 2000 році, яку символічно провели на дачі тирана Сталіна.

Там їм передали однозначний меседж – всі неугодні в мить можуть втратити свої статки. Тож з того часу російські магнати віддані насамперед інтересам Кремля. Так, мільярдер Олег Дерипаска – роками вишукував друзів у Вашингтоні і зрештою "спіймав на гачок" голову виборчого штабу Трампа Пола Манафорта, пише видання.


Олег Дерипаска

Той був не лише бізнес-радником Дерипаски. Ще у 2005 році американський лобіст узгодив з олігархом план, як вони впливатимуть на політичні події у США та значній частині Європи.

"Ціль була принести величезну користь уряду Путіна шляхом проведення операцій впливу у кількох столицях Заходу. Однією з тактик, яку просував Манафорт, було навчання кадрового складу лідерів, на яких можна буде покластися в майбутніх урядах,
– пише Associated Press.

Особливу увагу у статті присвятили впливу російських олігархів на вибори президента США два роки тому. Євген Пригожин забезпечив інформаційну кампанію. Він фінансував так звану фабрику тролів, які поширювали кремлівську пропаганду через фейкові акаунти у соцмережах.


Євген Пригожин

Син мільярдера Араса Агаларова Емін влітку 2016 року влаштував зустріч сина президента США Дональда Трампа-молодшого та російського адвоката Наталії Весельницької. Саме ця подія опинилася в центрі уваги спецпрокурора Мюллера, який розслідує втручання у вибори.

Зустріч відбулася на 25 поверсі Trump Tower на Мангеттені. Для провідних радників Трампа Манафорта та Кушнера основним завданням було отримати компромат на Гіларі Клінтон від юриста, наближеного до владних структур,
– пише ЗМІ.

Під прицілом Мюллера опинився і дивний платіж на півмільйона доларів, який через кілька днів після інавгурації Трампа отримав його адвокат Майкл Коен. Видання пише, що кругленька сума надійшла від компанії Columbus Nova, що належить двоюрідному брату мільярдера Віктора Вексельберга.

Американська фірма Columbus Nova здебільшого інвестувала в ІТ-сектор. А на початку президентства Трампа здійснила несподіваний виняток. Фірма заплатила Коену, особистому адвокатові Трампа, щонайменше 500 тисяч доларів за консультаційні послуги,
– заявили в Time.

За підрахунками американських ЗМІ, від персональних санкцій кремлівські магнати загалом втратили 16 мільярдів доларів своїх статків. А підмочена репутація серед західних банків та інвесторів буде завдавати їм збитків ще протягом багатьох років.