Аналітик назвав, яка територія може стати новою ціллю російської агресії
Невелика територія, що з'єднує Польщу і Литву, може стати потенційною ціллю російської військової агресії.
Про це пише у своїй колонці старший науковий співробітник Євразійського центру ім. Д. Патричі при Atlantic Council Агнія Грігас, передає НВ.
Рішення Пентагону збільшити на тлі загрози російської агресії бюджет європейської оборони у чотири рази, а також недавній звіт аналітичного центру RAND Corporation про складнощі, з якими зіткнеться НАТО в разі потреби захищати країни Балтії, знову поставили в пріоритет ризики для прикордонних держав Альянсу,
— зазначає аналітик.
У матеріалі йдеться, що американський генерал-лейтенант Бен Ходжес зазначає, що вузька ділянка території, що з'єднує дві країни НАТО Польщу і Литву, так званий "Сувалкской коридор" може стати потенційною ціллю російської військової агресії.
Грігас вважає, що захоплення Сувальського регіону Польщі або прикордонної литовської території ворожими силами призведе до того, що три країни Балтії будуть відрізаними від решти членів НАТО.
За її словами, через географічну специфіку і воєнізоване середовище регіону (сусідство з російським анклавом Калінінградом і Білоруссю), він є дуже вразливою метою.
Експерт також застерігає, що поруч розташований Калінінград, де в порту Балтійськ розміщена частина з 56 бойових кораблів Балтійського флоту, а також дві військові авіабази, підводні човни, сухопутні війська і військово-морська бригада.
У разі конфлікту російські ракети, розгорнуті в Калінінграді, можуть заблокувати східну частину Польщі і більшу частину країн Балтії від будь-якої морської або сухопутної підтримки союзників по НАТО,
— пише Грігас.
Автор підсумовує, що таким чином амбіції Москви і нарощування її військового потенціалу біля кордонів Сувалкского коридору робить його вразливою ділянкою в захисті НАТО.
"Ситуація ускладнюється історичними та етнічними напруженням в регіоні, які як і раніше значні і потенційно можуть загостритися", — пише колумніст.
Водночас, за словами Грігас, створення спільної польсько-литовсько-української бригади, яке заплановане у 2017 року, буде позитивним кроком, який допоможе пом'якшити регіональні ризики.
Читайте також: Після Грузії, України та Сирії Кремль націлився на ще одну країну, — турецький прем'єр