Антикорупційне бюро знайшло у районних суддів сотні мільйонів гривень
У Національному антикорупційному бюро працюють над інформацією про майно та прибутки українських суддів, і досить часто стиль життя служителів Феміди не відповідає "моральним рамкам".
Про це в інтерв'ю виданню DT.UA розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.
"Що стосується якогось процентного співвідношення, то близько 40 зі 100 суддів (районного рівня), яких вже перевірили, потрапили в зону ризику. Однак ви розумієте, чим вище рівень, тим більше апетити", — зазначив він.
За словами Ситника, у НАБУ зіштовхнулись із шокуючими історіями, коли у однієї сім'ї у власності 20 автомобілів і до десятка об'єктів нерухомості, "коли відкривається перед очима детектива картина життя, не вписується ні в які, навіть самі умовні моральні рамки". Саме тому, на його думку, у Верховній Раді блокують електронне декларування, яке дозволить відслідковувати доходи та майно не лише депутатів та їхніх родичів, але й інших чиновників.
З одного боку, якщо буде прийнятий цей закон, то з майном, яке не увійшло до декларацію будуть проблеми. І не тільки у суддів. Запрацює одна з вищезазначених статей 366-1 Кримінального процесуального кодексу про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних відомостей в декларацію. З іншого боку, якщо ти задекларуєш все майно, то автоматично потрапиш в зону дії статті про незаконне збагачення, і тобі доведеться пояснити: де ти взяв гроші, щоб це майно купити?
— пояснив свою думку Ситник.
За його словами, зараз п'ять суддів перебувають під слідством.
Читайте також: Чиновник, суддя, прокурор: в антикорупційній прокуратурі відрапортували про перші звинувачення