Антимонопольний комітет призначив розгляд справи проти групи Roshen

17 грудня 2021, 14:20
Читать новость на русском

Джерело:

АМКУ

Антимонопольний комітет звершив збір доказів у справі проти трьох компаній, підконтрольних Roshen Europe B.V. Наступного тижня держорган має намір визнати групу монополістом на ринку патоки.

Розгляд заплановано на 21 грудня 2021 року. Відповідачі – "Інтерстарч Україна", "Дніпровський крохмалепатоковий комбінат" й "Інтеркорн Корн Просессінг Індастрі" – запрошені на засідання.

Читайте також Фінансує Росію: "слуги народу" просять Зеленського ввести санкції проти Roshen

Протягом 2018 року вона (група компаній Roshen – 24 канал) встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів – кондитерських фабрик. У 2019 році посиливши вплив на ринок в зв'язку із забороною імпорту з Росії патоки (сиропів), група підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об'єктом цінового аналізу,
– зазначили в АМКУ.

У серпні 2020 року Комітет розпочав розгляд щодо цього зловживання монопольним становищем. За підсумками зібраної Антимонопольним комітетом України інформації пропонується:

  • визнати, що зазначені компанії займали монопольне становище на українському ринку патоки та сиропів;
  • визнати, що група скоїла два порушення законодавства про захист економічної конкуренції через зловживання монопольним становищем на цьому ринку;
  • зобов'язати групу припинити зазначені порушення.

Зверніть увагу! Корпорація має фабрики у Вінниці, Києві та Кременчуці. Раніше в компанії також було підприємство в Маріуполі, яке закрили взимку 2014 року і згодом ліквідували. За кордоном у Roshen є підприємства в Угорщині, Росії (арештовані) і Литві.

Що відомо про Roshen: коротко

  • Петро Порошенко у 2016 році передав Roshen у "сліпий траст" під управління Rothschild Trust.
  • У 2017 році Липецька фабрика припинила роботу, закрили торговий дім і склад готової продукції.
  • Росія у місті Липецьку заарештувала 12 об'єктів нерухомості корпорації. Окрім цього, держава-агресорка вимагала сплатити понад 150 мільйонів рублів податків.