Арабська єдність проти тероризму – повчальний приклад Україні і світу, – експерт
Звинувачення Катару у фінансуванні тероризму може бути провокацією. Наразі немає точного підтвердження, чи були виплачені гроші терористам за членів королівської сім’ї. Але найбільш показовим у цій ситуації є блискавична реакція арабського світу на підтримку терористів. Це урок для України і наших західних партнерів, яким не вистачило єдності, коли Росія напала на Україну.
Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
За словами експерта, як тільки з’ясувалося, що Катар фінансує тероризм, реакція його найближчих сусідів була миттєвою і однозначною.
"Дубаї і Єгипет одразу ухвалили рішення про припинення польотів і виїзд своїх громадян із Катару. Хоча Катар у цій ситуації – не терорист, а країна, яка його фінансує. До того ж, це непряма форма фінансування – викуп за членів королівської сім’ї. Однак, Катар, врятувавши 26 життів, заклав основу того, що будуть втрачені тисячі. Причому, в такий спосіб, як так звана "Ісламська держава" зробила в Парижі, Ніцці, Манчестері", – говорить експерт.
Це, наголошує Давидюк, те, чого не вистачало ЄС і міжнародній спільноті, коли Росія вчинила акт агресії проти України, захопивши Крим, частину Донбасу і почала вбивати наших бійців.
Арабська єдність набагато сильніша, ніж європейська, коли вони не змогли так швидко і сильно об’єднатися проти Росії. Це урок для нас і наших партнерів,
– підкреслив політолог.
Водночас, коментуючи можливість щодо того, що російські хакери зламали державне інформаційне агентство Катару і опублікували підроблене повідомлення, яке посприяло кризі серед найближчих союзників США в районі Перської затоки, Микола Давидюк зазначає, що Катар міг зробити спробу перевести стрілки. Можливо, це дійсно провокація. Катар має сильний вплив у регіоні. Теоретично, за його словами, Росії було б вигідно ще одну країну зробити ізгоєм.
Могли бути підкилимні ігри Катару з Іраком. Не просто так члени королівської сім’ї Катару виїхали в Ірак на полювання. Отже, якийсь мостик довіри між цими країнами є. Але могла бути і провокація, спроба Росії закрутити ще один плацдарм військово-дипломатичного протистояння на Близькому Сході,
– вважає Микола Давидюк.
Нагадаємо, 9 країн, зокрема, Саудівська Аравія, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати і Єгипет розірвали дипломатичні відносини з Катаром. А також призупинили будь-яке сполучення, в тому числі авіаційне. Причиною стала підозра Катару в підтримці терористичних угрупувань через викуп в Іраку членів королівської родини, серед яких "Ісламська держава", "Аль-Каїда" та "Брати-мусульмани".
Американське слідство вважає, що російські хакери зламали державне інформаційне агентство Катару і опублікували підроблене новинне повідомлення, яке посприяло кризі серед найближчих союзників США в районі Перської затоки.