Арахамія пояснив, що втратить Україна через затягування з ринком землі

18 лютого 2020, 16:31
Читать новость на русском

Затягуванням розгляду законопроєкту про ринок землі народні депутати завдають державі непрямих збитків. Загалом нардепи подали 4018 правок.

Такі збитки точно будуть, про це сказав голова фракції "Слуга Народу" у Верховній Раді Давид Арахамія, пише "Громадське".

Цікаво: Як відкриття ринку землі вплине на курс валют: пояснення НБУ

Народні обранці продовжують розглядати правки до законопроєкту про ринок землі. Якщо порахувати, то нардепам знадобиться 4 пленарних тижні, аби розглянути їх усіх.

Чи це завдає збитків державі? З точки зору не прямих збитків – (виплати) зарплат депутатам, а інших збитків, за рахунок того, що не будуть ухвалені своєчасні управлінські рішення, які має приймати парламент,
– пояснив він.

Зазначимо, у "Слузі народу" висловлювали сподівання що не всі депутати, які подали 4 тисячі правок, будуть ставити їх на підтвердження. Водночас у партії наголосили, що будуть дотримуватися повної процедури.

Які основні правки внесли в законопроєкт про ринок землі

  • Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
  • Обмеження концентрації землі в одних руках – на рівні 10 тисяч гектарів. У попередній версії законопроєкту цей показник становив 200 тисяч гектарів.
  • Банки також можуть володіти землею. Але тільки тією, яку фермери внесли як заставу за кредит.
  • Купувати землю можна буде тільки у безготівковій формі й покупець повинен мати документи, які підтверджують походження коштів.
  • Вартість землі до 2030 року має бути не нижчою за її нормативно-грошову оцінку.


Де заборонено продавати сільськогосподарські землі/ Інфографіка 24 каналу

Більше про законопроєкт про ринок землі – читайте у матеріалі 24 каналу.