Асоціація міст України та "Укртютюн" запускають кампанію проти торгівлі нелегальними сигаретами
Джерело:
"Українські новини"Легальний тютюновий бізнес разом з Асоціацією міст України запускають нову інформаційну кампанію, спрямовану проти торгівлі нелегальними тютюновими виробами.
Про це було заявлено у ході онлайн-конференції.
Останні результати дослідження компанії KANTAR продемонстрували рекордне зростання рівня нелегальної торгівлі до 15,9%, розповіла директор асоціації "Укртютюн" Наталія Фесюн. При цьому 67% нелегальної продукції поширюються через легальні канали продажу – магазини та кіоски.
У зв'язку з цим ми – легальний тютюновий бізнес – ініціювали ритейл кампанію "Скажи "Ні!" продажу нелегальних сигарет". Це інформаційна кампанія для продавців та власників магазинів та кіосків щодо проблеми нелегального ринку сигарет,
– зазначила Фесюн.
Метою кампанії є зниження рівня залучення магазинів до продажу нелегальних товарів. Так, серед роздрібних точок продажу тютюнових виробів буде поширено майже 120 тис. інформаційних буклетів, у яких продавці та власники магазинів зможуть знайти інформацію про втрати, спричинені нелегальним ринком, та про юридичну відповідальність продавця за зберігання та реалізацію нелегальних сигарет. Крім того, в буклетах міститься інформація про найпоширеніші ознаки нелегальних тютюнових виробів.
Загальні втрати від нелегальної торгівлі тютюновими виробами лише за 2021 рік оцінюються експертами у 13,2 млрд грн.
Це величезні втрати. Адже якщо порівняти їх із доходами міст України, то ця сума фактично можна порівняти з бюджетом одного великого обласного центру,
– повідомив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Він пояснив, що точки продажу тютюнових виробів сплачують 5% так званого роздрібного "тютюнового" податку, що йде до місцевих бюджетів.
"Адміністрування сплати цього податку недосконале, і лише торік частка його сплати ледве перевищувала 50%. Тобто до місцевих бюджетів потрапила лише половина запланованої суми. Враховуючи катастрофічне зростання нелегального ринку цигарок, з якого не сплачуються жодні податки, наповнення місцевих бюджетів від продажу цигарок перебуває під загрозою", – зауважив Слобожан.
За словами заступника мера Хмельницького Олега Шинкарука, минулого року до бюджету міста було закладено 78 млн надходжень від сплати акцизного податку з реалізації підакцизної продукції.
Ця цифра могла б бути суттєво вищою (принаймні на кілька мільйонів гривень), якби на території міста не було нелегальної реалізації підакцизних товарів, у тому числі тютюнових виробів,
– наголосив він.