Посіє сумніви: яку реакцію в окупантів викличуть блекаути на території Росії
У ніч проти 5 жовтня, дрони Служби безпеки України атакували ворожу інфраструктуру в Курській області Росії. Як наслідок, без електроенергії залишилися військові об'єкти ворога.
Тому окупанти вже почали активно переймати торішній досвід українців. Політолог Валентин Гладких назвав 24 Каналу дві можливі реакції, як на росіян вплинуть блекаути на їхній території.
Дивіться також Бій за Тузлу – "стріляти на ураження": як Росія ледь не розпочала війну з Україною 20 років тому
Перша реакція
На думку політолога, українські дрони дедалі частіше атакуватимуть об'єкти, які пов'язані з російською військовою інфраструктурою. Адже це абсолютно легальні цілі, тому жодних претензій щодо таких дій у світі не висуватимуть.
Натомість російське цивільне населення повинно усвідомлювати, що саме Росія розпочала злочинну війну проти сусідньої держави. Тому досить наївно було сподіватися, що війна їх не торкнеться.
Як зауважив Гладких, у психологічному плані подібні атаки матимуть різний вплив на загарбників.
Для одних росіян – це стане підтвердженням правоти Владіміра Путіна. Імовірно, серед окупантів звучатиме такий наратив – "ці українці дійсно нас ненавидять, тому завдають ударів".
Вони навіть не поставлять собі запитання, що до 24 лютого 2022 року ніхто таких ударів не завдавав по їхній території й, загалом, вони були нікому не цікавими. Такі жертви російської пропаганди, безумовно, будуть, й подібні інтерпретації матимуть місце,
– мовив політолог.
Друга реакція
Як наголосив Гладких, для інших росіян – це стане можливістю замислитися над тим, які їхні дії до цього призвели. Однак, окупанти задумаються у двох аспектах.
- Загарбники можуть зрозуміти, що, дійсно, до 24 лютого 2022 року такого не було. Противник спробує простежити причинно-наслідкові зв'язки між тією війною, яку розв'язав Путін та тими наслідками, які росіяни мають на сьогодні. Зокрема, у частині відсутності електроенергії.
- В окупантів можуть виникнути запитання щодо справності російської протиповітряної оборони. Тобто, чому в ППО дедалі частіше стаються "збої".
Гладких припустив, як на росіян вплине вимкнення світла на їхній території: дивитися відео
Це питання може бути достатньо дражливим для російської влади. Тому що це вже не просто ляпас. Це демонстрація неспроможності російських військових захистити якісь критично важливі для них об'єкти. До того ж уже на своїй власній території, а це, безумовно, може сіяти сумніви у головах росіян,
– наголосив Валентин Гладких.
Зрештою, несправність російської ППО, атаки українськими дронами та вимкнення світла у помешканнях росіян – це вкотре демонструє, що російська влада, яка розпочала війну проти України, не може гарантувати безпеку населенню Росії. Ба більше, росіяни набагато слабші, ніж намагалися себе представити. Це, безумовно, погано впливатиме на їхній "життєвий оптимізм".
Ситуація на території Росії
- Сьогодні, 5 жовтня, у Росії відбувся блекаут в рамках "підготовки" російських військ до осінньо-зимового періоду. Дрони СБУ атакували військові об’єкти Росії, які були підключені до електропідстанції у населених пунктах Любімовка, Суджа та Глушково Курської області.
- Зауважимо, це вже не перший блекаут у Курській області від СБУ. Попередній був 29, а до цього – 26 вересня. Тоді також уразили електропідстанції, від яких живилися важливі військові об‘єкти росіян.
- Також нещодавно дрони СБУ атакували комплекс ППО С-400 "Тріумф" на території Бєлгородської області Росії. Крім того, 14 вересня такий же комплекс було підбито у Євпаторії.