Екстрадиція Фірташа затягнеться щонайменше до зими: деталі
Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів Америки. Там йому загрожує ув'язнення на 50 років. Втім український олігарх звернувся до Земельного суду Відня щодо відновлення справи.
Згідно з австрійським законодавством, через нові докази, надані підозрюваним, можна надавати дозвіл на повторне відкриття справи. Це й було зроблено, повідомила речниця суду Крістін Зальцборн виданню "Голос Америки".
Цікаво: Якщо майно олігарха Фірташа конфіскують, то – на користь США, а не України
Вона так само підкреслила, що навіть після того, як судді приймуть рішення у повторно відкритій справі, це не означає, що її буде завершено. Сам Фірташ залишиться в Австрії, поки суд не ухвалить рішення.
Думаю, розгляд справи затягнеться довше, ніж до кінця осені. Все залежить від часу процедури повторного відкриття справи,
– пояснила Крістін Зальцборн.
Що таке екстрадиція?Це процес видачі злочинця чи підозрюваного іншій державі. Для екстрадиції між державами повинен бути активний договір. Деякі країни не видають на екстрадицію своїх громадян.
Зауважимо, екстрадицію Дмитра Фірташа до США схвалив Верховний суд Австрії 25 червня. Там його звинувачують у корупції. За американським законодавством, Фіратшу загрожує 50 років тюремного ув'язнення.
Хто такий Дмитро Фірташ?Український олігарх, бізнесмен і політик, співвласник скандального "Надра Банку", голова ради директорів міжнародної групи компаній Group DF. У 2010 році фінансував президентську кампанію Віктора Януковича, мав політичне протистояння з Юлією Тимошенко. Після Революції Гідності живе в столиці Австрії – Відні.
У листопаді 2015 планував повернутися в Україну, але українська влада його не впустила. У США, Таджикистані та Іспанії проти Дмитра Фірташа відкривали кримінальні справи.
У чому США підозрюють Фірташа?
США звинувачує олігарха у корупції і хоче судити за це. Фірташа заарештували в березні 2014 року у Відні. Проте випустили під заставу в 174 мільйони доларів. З того часу він протягом 4,5 років оскаржував екстрадицію до США.
Федеральні прокурори Північного округу Іллінойсу стверджують, що Дмитро Фірташ допомагав у підкупі індійських чиновників, щоб отримати вигідну угоду про видобуток титану для Boeing.
Також Генеральний прокурор США Джефф Сешнс стверджував, що Фірташ діяв, як "прямий агент Кремля" у схемі зняття грошей з перепродажу природного газу між російською фірмою "Газпром" та Україною.