Багатства Сергія Семочка: в яких ще скандалах засвітився контррозвідник

3 жовтня 2018, 19:56
Читать новость на русском

Перший заступник голови Служби зовнішньої розвідки України Сергій Семочко опинився у центрі гучного скандалу.

Цілий рік команда програми "Наші гроші" вивчала його статки, бо він їх ретельно сховав.

Читайте також: У діях фігуранта розслідування "Схем" Шемчука нема "приватного інтересу", – НАЗК

Журналісти знайшли Land Cruiser, гелікоптер, три будинки під Києвом на 8 мільйонів доларів і особливо російське громадянство членів родини розвідника шокувало розслідувачів.

Офіційно склад його родини він зашифрований, засекречений разом з його декларацією. Але нам вдалося встановити родину, з якою у нього імовірно є родинні зв"язки і на них оформлені ці будинки,
– журналіст програми "Наші гроші" Леся Іванова.

Тетяна Лисенко, на яку зареєстрований один із будинків в Козині, ймовірно є дружиною Семочка. Ще два будинки під Києвом оформлені на її доньку Анастасію Котон. Навіть його шеф – голова СБУ Василь Грицак з його зарплатою збирав би лише на один такий будинок 12 років.


Власність ймовірних родичів Семочка

Також члени родини Семочко: дружина, донька та зять мають російське громадянство, стверджують розслідувачі.

Мовчить Президент, мовчить парламент, мовчить абсолюна більшість високопосадовців. Людина, яка відповідає за зовнішню розвідку, немала жодного шансу отримати майно в таких розмірах не продаючи національні інтереси України під час війни,
– зявив народний депутат від "Самопомічі" Єгор Соболєв.

На походження всіх тих статків може вказувати інший гучний скандал за участі Семочко. Його прізвище фігурувало у брудній історії із закупівлею ліків для пацієнтів з нирковою недостатністю, які в один момент держава просто перестала закупляти для смертельно хворих людей.

Тоді СБУ звинувачували у змові з медичними чиновниками з метою збагачення.

Як депутат я отримував багаторазові звернення від підприємців, які займаються постачанням ліків для діалізу і вони скаржились на те, що СБУ, зокрема підлеглі Семочко, заважали схемам прямих постачань в інтересах фірм, які є посередниками і створювали цю схему по навару,
– сказав народний депутат Сергій Лещенко.

За можливе незаконне збагачення контрозвідника Семочка взялось НАБУ. Про це на засіданні профільного комітету Верховної Ради повідомив директор Бюро Артем Ситник.

Довести факти незаконного збагачення співробітників Служби безпеки України дуже складно через те, що вони домоглась того, щоб декларації всіх їхніх працівників були засекречені. Та попри це Семочко – вже не перший чиновник, якого журналісти виводять на чисту.

Читайте також: 56 депутатів виступили проти АРМА, щоб захистити власне майно: розслідування

Окрім нього Антикорупційне бюро займається вже двома – Олександром Карамушкосм та Павлом Демчиною